Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2009, 19:00   #97
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
-Rodak jakiem żyw! Witam, witam pan usiądzie z chęcią posłucham, to wielka radość spotkać kogoś z ojczyzny w tym po-gańskim-rąbanym jak siekierą kraju.

I to kapitan straży udało mu się ustawić nie ma co. Jednak co za to dał? A może jednak.

Szybko i prawdopodobnie mało dokładnie, ponieważ boży bojownik nie jest z definicji szpiegiem, rozejrzał się czy aby nikt nie będzie zwracał na niego więcej uwagi niż konieczne, postanowił sprawdzić kim jest Kleist z Thundu.
Niby przypadkowo jednak bez jakiejkolwiek przypadkowości kreślił palcem na stole symbol Adan-Adariego, raz za razem tak by dać dowódcy szansę na spostrzeżenie znaku.

Jednak z powodu starań do ukrycia czynności przed oczami reszty bywalców kapitan mógłby nie dostrzec symbolu. Trzeba go było sprawdzić w rozmowie.

-Tym bardziej rad jestem widzieć rodaka komu w życiu się poszczęściło. Biorąc pod uwagę nieszczęście jakie na kraj spadło, stosy płoną inkwizycja wprost szaleje. Złe to czasy dla ludzi żyjących w Nidarris.

-Doświadczenie, umiejętności. No nie wiem jak dokładnie odpowiedzieć. Umiem czytać i pisać, ale ta zdolność raczej mi się w twej ofercie nie przyda. Jeżeli chodzi o machanie mieczem, cóż wraz z kompanami wysiekliśmy niejedną grupkę bandytów i mogę postawić dziesięć septimii, że pokonam w pojedynku prawie każdego z twych ludzi. Gdyby pomyśleć to jeszcze coś innego by się znalazło, ale od najemnika raczej nie wymaga się niczego poza biegłością w wojaczce. Pozwól, że ja także zadam pytanie.
-Czego od nas wymagasz? Jeżeli mam wstąpić do straży to świetnie mam powoli dość traktu, jeżeli coś innego to monetą raczej nie pogardzę. Choć wiedz, że są czyny jakich się nie podejmę!
 
Matyjasz jest offline