Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2006, 20:24   #8
Bladowicz
 
Reputacja: 1 Bladowicz ma wyłączoną reputację
Ja bym stwierdził, że to jednak zabieranie się do wszystkiego od zadka strony.
Wszystkie istoty powstają na drodze ewolucji, w ten czy inny sposób dostosowywując się do środowiska. Jeżeli coś ma jaszczurzą skórę, znaczy to że środowisko jest nieprzychylne i ciało musi się chronić..... ale wymyślanie w tą stronę jest trochę jak stworzenie maszyny, a dopiero potem wymyślanie do czego służy.

Proponuje, aby jednak najpierw określić specyfikę świata.
Co powiecie na coś takiego:

Siła grawitacyjna zmniejszona o 1/4 w stosunku do ziemskiej. Powierzchnia planety zajęta przez wodę 80% (o 10 więcej niż na ziemi). Wynika z tego, że fale na oceanie są dużo większe niż w większości światów. Pole magiczne przyśpiesza ewolucje. Średnia temperatur wyższa zaledwie o 5 stopi C w stosunku do ziemskiej. Na mój rozum, planeta pokryta jest w dużej mierze wysoką puszczą. Roślinność zapewne korzysta z mniejszej grawitacji tak jak i zwierzęta. Pytanie jak korzystają i jak wyglądają? Odległość od słońca jest mniejsza niż na ziemi, co powoduje wyższą temperaturę i skrócenie pełnego obiegu dookoła słońca do 300 dni. Czas obrotu wokoło własnej osi jest większy, w skutek czego dzień trwa 32 godziny. Zmniejszona grawitacja jest skutkiem działania pola magicznego.

Planeta pokryta jest przez wielki ocean, gdzieniegdzie tylko znajdują się archipelagi licznych wysp. Czasami spod wody wystają góry. Wszelakie metale, mimo iż planeta jest w nie zasobna, są trudno dostępne, gdyż trudno znaleźć miejsce gdzie da się je wydobywać. (Może jakaś gildia?)

Na moje oko możliwe jest, aby część roślinności rosła w płytkich wodach przybrzeżnych, lub na mieliznach. Dużo więcej będzie ptaków lub innych latających stworzeń.

Pozwolę sobie zadać pytania.
Jak wygląda gatunek/gatunki myślące? (Chodzi o biologiczną stronę, chociaż jedna czy dwie rzeczy mogą być wytłumaczone magią).
 
__________________
I'm a person just like you
But I've got better things to do
Bladowicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem