Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-11-2009, 23:23   #11
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Skoro nie potrwa to dłużej niż miesiąc, to chętnie wezmę udział. Może mnie nie odstrzelą na dzień dobry. Mam jeno kilka uwag, które mi się nasuwają na wspomnienie o mafii towarzyskiej:
- mafia też głosuje kto jest winny
- głosowanie jest jawne
- jeśli będzie więcej niż 10 osób, to chyba warto by zwiększyć liczbę mafiozów
- kontaktowanie się na boku jest moim zdaniem całkowicie na miejscu. Skoro mafia może się naradzać, to praworządni też powinni. A że tak na prawdę do końca nie wiesz, czy ten z kim rozmawiasz jest tym, za kogo się podaje, to inna sprawa.
- podejrzanych jest tylko 7 osób (zakładając 10 graczy), bo szeryf, burmistrz i barman są jawni. Jeżeli się dobrze dogadają przed grą są w stanie namierzyć mafię w ciągu 3 dni. No chyba, że zostaje reguła, że Ci dobrzy się nie naradzają, ale wydaje mi się naciągana.
Co do dwóch pierwszych punktów, napisałem je w trybie oznajmującym, bo tak mówią zasady, które ja znam, ale oczywiście decyzja należy i tak do Nimue.
PS. Ja nie jestem z Gliwic, jeśli ma to jakieś znaczenie
EDIT: Aha. Jakie informacje są ujawniane po czyjejś śmierci? Bo z tego co kojarzę temu kto zabił ujawnia się rolę (tzn. jeśli zabiła mafia, to ona wie kogo, a jeśli miasto, to wiedzą wszyscy), albo określa się tylko winny/niewinny. Jaką opcję stosujemy tutaj? Bo tak na prawdę da się grać też bez ujawniania jakichkolwiek informacji: póki nocą padają trupy, wiadomo, że mafia grasuje.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy

Ostatnio edytowane przez Radagast : 09-11-2009 o 00:27.
Radagast jest offline