Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2009, 20:03   #32
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał behemot Zobacz post
@ Efcia - a co to za paradygmat że każdemu po równo? Imho dość ciekawie może wyjść sesja gdzie pula kropek jest różna. Pod warunkiem że gracze są w miarę dojrzali i cenią zabawę nie tylko swoją ale i kumpli (nie Dominują słabszych postaci i nie dominują gry).
Mój własny, prywatny, od lat stosowany z premedytacją i sukcesem.

Owszem, czasem zastanawiam się czy nie przyznać dodatkowych punkcików, gdy postać szczególnie przypadnie mi do gustu, ale tylko czasem.

I wcale nie uważam, że trzeba kogokolwiek zachęcać. Sama poznała sporo systemów właśnie przeczytawszy podręcznik. Dostawałam w swoje łapki i czytałam. Czasem trwało to zanim dotarł do mnie podręcznik, bo jak powszechnie wiadomo podręczniki w formie papierowej mają dziwny zwyczaj zmieniania właścicieli.
A do ich przeczytania zachęcała mnie zwykle tylko krótka wzmianka o klimacie w jakim jest utrzymany dany system.

Cytat:
Napisał behemot Zobacz post
Też nigdy nie miałem wrażenia by znajomość dogłębna podręcznika jest potrzebna by grać* (prowadzić też ) w danym systemie, właściwie to czasem nawet przeszkadza w dobrej zabawie.
Nie twierdzę, że trzeba znać dogłębnie. Ale miejmy jakiś szacunek dla siebie i innych. Granie w system, który zna się tylko ze słyszenia, zakrawa, w najlepszym przypadku, na brak kultury osobistej.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Efcia nie przystoi fance WoD-a takie munchkinowskie podejście.
A tego przytyku nie rozumiem.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline