Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2009, 17:22   #46
Eperogenay
 
Eperogenay's Avatar
 
Reputacja: 1 Eperogenay nie jest za bardzo znanyEperogenay nie jest za bardzo znany
Przepraszam państwa bardzo, ale niektóre posty w ogóle nie powinny znaleźć się w temacie pt. "Chcesz poznać WoDa?". Nie mam w zwyczaju odnosić sie do konkretnych osób, lecz pewne stwierdzenia z całą pewnością powinny zostać przeniesione na PW bądź do tematu "Co z tym WoDem?" lub podobnego "Jak widzimy Świat Mroku na LI". Jeśli ktoś zerknie w temat odpowiadając twierdząco na pytanie zawarte w tym temacie i zobaczy wasze posty, chyba zniechęci się do gry. Ja bym się zniechęcił, bo miast pomocy początkującym dostrzegam tu często dyskusję starszych stażem graczy wytykających sobie podejście, niemal nikogo z was nie poprosił bym o radę. Zdecydowanie nie o to mi chodziło gdy odświeżałem temat, choć doceniam, że sam temat zyskał popularność.

Teraz do rzeczy, po odsianiu zbędnego pitu-pitu zupełnie nie należącego do tematu widzę tu kilka bardzo ciekawych pomysłów z nim związanych.

Cytat:
Primo - wydaje mi się że idea warsztatów - podobnie jak pytań - powinna być poprzedzona jakąś podbudową teoretyczną. Nie znając systemu w ogóle ciężko mieć jakiekolwiek pytania - może poza "o co właściwie chodzi?" [sarkazm] Pomimo tylu WoDziarzy z plakietką "rules lawyer" jakoś nikt nie pokwapił się z napisaniem takiego wstępniaka... [/sarkazm] Myślę, że brakuje takiego wstępu...
Tu właściwie nie mam nic do dodania i widzę potencjał w czymś takim. Sam osobiście pamiętam jak ciężko mi było znaleźć informacje na temat Maga wzrokiem kogoś kto już grał, a nie kogoś kto przepisywał wszystko jak leci z podręcznika.

Cytat:
Trzeba zacząć od tego, iż potencjalni chętni do poznania sytemu powinni zacząć od przejrzenia podręcznika. Nie oszukujmy się. Sami muszą we własnym zakresie poznać choć podstawy.
Efcia, rozumiem, co masz na myśli, ale powiem ci coś bazując na swoim doświadczeniu. Nie dość, że podręczniki nie są ogólnie dostępne (PDFy przemilczę na potrzeby swej wypowiedzi, chyba nikt nie ma mi za złe?) to opisy systemów (w necie) to recenzje, które swoim zagłębieniem się w szczegóły często nie pozwalają poznać klimatu danego systemu i stwierdzić "warto spróbować". Między innymi dlatego nigdy nie wziąłem się za podręcznik do Wilkołaka ani Changelinga na poważnie, mimo namów znajomych. Z tym drugim już lepiej, dzięki podejściu do tematu ukazanemu przez Migdael...

Kontynuując:
(Nie umniejszając całości wypowiedzi wytnę zdanie, do którego chcę się odnieść...)

Cytat:
Chcesz się zainteresować? Pewnie przyjdziesz, może o coś zapytasz, a potem sprawdzisz wskazane materiały, podręczniki, etc.
Również oprę się na swoim doświadczeniu. Samo zarzucenie kogoś "przeczytaj to tu i tu" nie sprawi, że wróci po więcej, by ktoś kto systemu nie zna się zainteresował musi wiedzieć skąd bierze się miodność tego co ty lub ktoś lubisz. Przymiotniki pomagają Nie twierdzę, że odsyłanie do podręczników jest czymś złym, ale przecież nie o tym jest ten temat. Jeżeli ktoś odpowiedź na pytanie tematu zawrze tylko w zdaniu "Nie pytaj tylko idź czytać podręcznik." to raczej zniechęci nowego gracza do zainteresowania się systemem. Stąd poszukiwanie przeze mnie sposobów jak uatrakcyjnić poznawanie systemów.

Jako, że idę po kolei postami, to powinienem tu zacytować post behemota.

Kocie, co do tego snu, problemem było by tylko ogarnięcie tego tak by gracze nie zabijali się na prawo i lewo i wszyscy mieli coś do roboty. Dotychczasowe sesje otwarte padały chyba tylko dlatego, że gdy jedna osoba traciła czas na grę, blokowała innych, którzy jakoś nie potrafili tego przeskoczyć i bawić się dalej.

Cóż, tu przerwę, gdyż post mi się wydłuża a nie piszę właściwie nic konstruktywnego ^^" Na zakończenie tego posta powiem, że próbuję wymyślić sposób by wszyscy i ci z wiedzą i ci bez niej mogli pomóc we wprowadzaniu nowych osób do gry... przez głowę przeszedł mi pomysł na temat w którym każdy reagował by nawet kilku(nasto?)zdaniowy opis propagandowy na temat systemu który lubi, może to sprawiło by, że miast wytykać sobie wzajemnie podejście do tematu, każdy by napisał coś pożytecznego na swój sposób?
 
__________________
* All those who would hold Magic's Power must then pay Magic's Price.
* (...)Had Vanyel with his dying breath commanded trees to slay?
* Earth and water, air and fire, mold thy power to my desire!
* Zhai'helleva!
Eperogenay jest offline