Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2009, 23:30   #100
Themighty
 
Themighty's Avatar
 
Reputacja: 1 Themighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodzeThemighty jest na bardzo dobrej drodze
Dire Straits - dla mnie zawsze będą kojarzeni z wybitnego krążka "Brothers in Arms" i kawałka "Money for Nothing". Kawał dobrej muzyki.


Tytułu chyba przedstawiać nie trzeba. Kazik wespół ze spółką nagrali płytkę, która w dorobku kultowym jest chyba najbardziej zróżnicowana - niektóre piosenki zahaczają o korzenie punkowe, a inne odchodzą w stronę reggae - słychać też wpływ New Wave. Wszystko to sklecone spowodowało, że ta płyta budzi emocje - z hitem "Polska" na czele. Uwielbiam Kult właśnie za to, że nie zostali "spłaszczeni", nie poszli w gitarowe brzmienia, jak milion wzorujących się na Brytolach kapel. Nie ma wielu zespołów, które umiejętnie łączą punka z brzmieniem saksofonu i trąbek - na myśl przychodzi mi tylko Brygada Kryzys i właśnie chłopaki z "Posłuchaj to do Ciebie". Krążek wciąż jest świeży - w porównaniu z najnowszą odsłoną (Hurra!) - starszy bije młodszego. Gorąco polecam, jest to muzyka ponad czasowa - dostałem ją w końcu po ojcu.
 
Themighty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem