Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2009, 21:30   #82
Endless
 
Endless's Avatar
 
Reputacja: 1 Endless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodzeEndless jest na bardzo dobrej drodze
Valeria wzięła medalion Gelidusa do dłoni i badała go przez jakiś czas wzrokiem. Palcem przesuwała po gładkich kamieniach usadowionych w czterech okręgach. Każdy był innego koloru - czerwony, zielony, niebieski i fioletowy. Widząc zniecierpliwienie na twarzy towarzysza westchnęła.
- Nigdzie nie widziałam nic podobnego. - rzekła. Ale daj mi trochę czasu, poszukam czegoś w swoich księgach. Wydaje mi się jednak, że ta błyskotka wygląda znajomo...
Kobieta nie oddała Gelidusowi medalionu tylko przeszła do niewielkiej biblioteki z wcale nie małą kolekcją ksiąg. Z jednego regału wyciągnęła tomiszcze oprawione w szarozieloną skórę, o tytule "Symbole i oznaczenia Wieloświata", po czym usiadła do biurka przy oknie. Uważnie lustrując ilustracje w księdze, szukała przedmiotu podobnego do medalionu Gelidusa.

- Mam! Znalazłam! - podekscytowana Valeria wbiegła do salonu, gdzie Gelidus i Tezze wyjaśniali coś Argromannarowi.
- Oh... - zarumieniła się lekko, niemal niezauważalnie na widok półwampira. Ten medalion... popatrz!
Wskazała Gelidusowi rysunek z identycznymi symbolami, co te na medalionie, który Nieskończony zdobył od zabójcy.
- "Zakon Czterech Słońc to bardzo stara i wpływowa organizacja zrzeszająca przedstawicieli wielu ras. Niewiele o niej wiadomo, lecz członkowie zakonu posiadają nieprzeciętne zdolności magiczne w zakresie magii czterech żywiołów." - przerwała czytanie. To by wyjaśniało pochodzenie umiejętności twego zabójcy. Piszą też: "Organizacja ta posiada różnorodne kontakty w kręgach kupieckich, politycznych, a nawet przestępczych, czego nigdy oficjalnie nie udowodniono. Chociaż główna siedziba Zakonu Czterech Słońc znajduje się w świecie zwanym Mithios, to jej filie umieszczone są w wielu wymiarach, również w... Neverendaarze."
Zapadła długa cisza.
- Nie rozumiem dlaczego Zakon mógłby chcieć naszej śmierci, ani skąd dowiedział się o naszej misji. Nieznane są nam też motywy organizacji... - ciszę przerwała Valeria. Spróbujcie się dowiedzieć czegoś na mieście, być może mieszkańcy miasta będą wiedzieli coś więcej. Ah, i pod żadnym pozorem nie zapuszczajcie się do ich siedziby... przynajmniej sami. Nie wiemy co Zakon Czterech Słońc ma wspólnego ze zniknięciem córki króla, lecz powinniśmy zachować ostrożność.
 
__________________
Come on Angel, come and cry; it's time for you to die....
Endless jest offline