Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2009, 17:12   #15
Geduin
 
Reputacja: 1 Geduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znany
Echo jego słów wciąż jeszcze wybrzmiewało, gdy Samuel podszedł do Zemsty i stanął z nią twarzą w twarz. Spojrzał jej głęboko w oczy.

Mówił szeptem tak by tylko ona, i ewentualnie Pani Szeptu go słyszała.


- Zemsto kontroluj swoją podopieczną. Nie pozwolę, by ktokolwiek w tak bezczelny sposób próbował podważyć mój autorytet. Jeśli ty nad nią nie zapanujesz, będę zmuszony ja to zrobić. Mam nadzieję, że się rozumiemy.

- Och, rozumiem cię doskonale bracie -
odparła tym samym tonem Nemesis. - Ty jednak mylisz się co do naszych ról w tej szaradzie. Mizerny wpływ na dziecko miałam, a i jego mnie już pozbawiłeś.

Suwerenni spoglądali chwilę w swe oczy. Dziewczynka za ich plecami wbiła wzrok w podłogę. Samuel odwrócił się do siedzących na podwyższeniu Pana Entropii i Pani Winy.


- Wybacz Deuteronomio - Samuel przy tych słowach ukłonił się z kurtuazją i kontynuował - Widzę, że masz słuszne powody przypuszczać, że Zemsta dokonała złamania Codexu. Winę jednak trzeba udowodnić i dobrze o tym wiesz. Myślę, że nikt nie zrobi tego lepiej od ciebie. Proszę cię rozpocznij zatem przedstawianie dowodów, byś mogli jak najszybciej zakończyć ten proces i by Ymera mógł wydać werdykt.

Wina wyprostowała się na swym miejscu. Z namysłem spojrzała wpierw na Porządek, potem Zemstę, a w końcu na małą śmiertelniczkę.


- Mój brat ma rację -
Wina wyciągnęła dłoń przed siebie i ujęła delikatnie księgę, która zmaterializowała się w tej samej chwili i otwarła na dokładnie wyznaczonej stronie. Deuteronomia skupiła się na tekście.

- Nemesis winna jest złamania Prawa Dmuchawca. Przeciw jej świadczą zachowania jej, zebrane z pamięci śmiertelników licznych przez agentów Ogrodów -
odłożyła księgę i wbiła spojrzenie w Zemstę.

- Cztery przypadki Troski Matczynej, z premedytacją szczególną. Dwa Życia Uratowania, w tym raz - zuchwałe. I w końcu objęcie jej własnym
Auctoritas i przyprowadzenie jej do Ogrodów Szarańczy. Oskarżenie wnosi o skazanie Nemesis na wybór metody egzekucji śmiertelniczki - Wina przeniosła spojrzenie na Porządek. - Czy obrona pragnie wglądu w zapisy myśli świadków?
 
Geduin jest offline