Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2009, 12:27   #24
Bronthion
 
Bronthion's Avatar
 
Reputacja: 1 Bronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodzeBronthion jest na bardzo dobrej drodze
Im dłużej słuchał możnych tym bardziej miał ochotę się śmiać co jednak zręcznie maskował. Ich tłumaczenia były zasnute gęstą mgłą tajemnicy i Bronthion zdał sobie sprawę, że nie będzie to sielankowa wyprawa, będzie musiał użyć wszystkich swoich zdolności by przeżyć i by przeżyła cała reszta z jego kompanów, sam bowiem nic nie zdziała. Pod wpływem tych myśli uśmiechnął się drapieżnie patrząc przypadkowo na Panią kupiec co mogło mylnie wprowadzić ją na trop że to do niej, o zgrozo co też mogła pomyśleć, Bronthiona jednak myśli szanownej tak czy siak nie obchodziły.

W pewnym momencie padły bardzo celne pytania ze strony Paula o ile dobrze zapamiętał jego imię:
- Bardzo trafne pytania-kiwnął głową z aprobatą- Chętnie też poznam na nie odpowiedzi o ile je macie, przy okazji mam jedno swoje, to co tam zdobędziemy na tubylcach czy innym czymś oczywiście należy do nas ?

Jednym z ewidentnie ważnych elementów słownictwa jednego z ich pracodawców było przyrodzenie co musiało przecież skądś się wziąć, przykre doświadczenia z dzieciństwa czy leczenie kompleksów ? Ciężko stwierdzić, ale z pewnością była to świetna okazja na gierki słowne:
-Oh szanowny krasnoludzie mówiąc o tym, że przyrodzenie posiada jedynie nasz zielony przyjaciel twierdzisz, że sam go nie posiadasz i Twoi koledzy po fachu kupcy wraz z kapitanem także? Nie dziwi mnie to jedynie w wypadku szanownej Pani
-ukłonił się teatralnie w jej kierunku- bo wszakże złośliwością natury byłoby posiadanie zarówno tak dorodnych walorów kobiecych jak i przyrodzenia, ale jak każdy wie natura jest nieprzewidywalna -wzruszył bezradnie ramionami- Nie wydaje mi się również żeby mówienie o tak intymnych sprawach w tak szerokim gronie było dobrym pomysłem, żeby ktoś się urażony nie poczuł-Kończąc zdanie podszedł do stołu i podpisał umowę, odwrócił się jeszcze do swoich towarzyszy i szeptem powiedział- Swoją drogą ciekawe czy spod tego brzucha byłoby widać jakiekolwiek przyrodzenie.
 
__________________
"Kiedy nie masz wroga wewnÄ…trz,
Żaden zewnętrzny przeciwnik nie może uczynić Ci krzywdy."

Afrykańskie przysłowie

Ostatnio edytowane przez Bronthion : 07-12-2009 o 13:37.
Bronthion jest offline