Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2009, 22:56   #35
Xulux
 
Reputacja: 1 Xulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodzeXulux jest na bardzo dobrej drodze
Trochą się zdziwił słysząc, że ich przyszły dowódca, siedzi w celi i to za co? Oczywiście za pijaństwo, za cóż innego można było siedzieć w tym mieście i to w trakcie święta? No może wymyśliłby kilka innych rzeczy ale za to ludzie byli wpychani za kratki w szczególności. Trochę zmartwił go pomysł odbicia więźnia, nie powinno się tak załatwiać spraw. Po wypowiedzi Hervela mało nie parsknął śmiechem.
- Szorować podłogi? Za miskę strawy? Panie admirale chyba się coś panu pomyliło? Rozumiem oczywiście, że pan będzie dowodził na okręcie i bynajmniej, nie chcę wszczynać żadnego buntu, jak ktoś poprosi zawsze mogę pomóc, ale nie wyobrażaj pan sobie za dużo. - Przy swoim wywodzie uśmiechnął się lekko, i co bystrzejsi mogli zauważyć w tym uśmieszku kpinę.
- A co do pana Sarebousa, to niestety nie mogę pozwolić na takie łamanie prawa, żeby strażników miejskich zabijać, albo ogłuszać i więźnia w nocy wykradać panie Stormak.
- Sądzę że znam lepszy na załatwienie tej sprawy. - Tu spojrzał na Panią Pompette.
- Przedstawiałem się jako kapłan błogosławionego Helma, czy nie tak? A jak chyba wszyscy wiecie, większość dowódców straży miejskiej to też Kapłani Chroniącego. Zresztą sam byłem strażnikiem jakiś czas i mam tam wielu znajomych. Nie twierdzę że wejdę do posterunku i za chwilę wyjdę z dowódcą, ale moje znajomości poparte złotem Pani Pompette mogą zdziałać cud. Oczywiście jeśli to zawiedzie, to wtedy umywam ręce bo bez pana Sarebousa wyprawa chyba się nie uda, a przynajmniej się opóźni, mam rację? Wtedy możecie wprowadzić swój plan w życie, ale ja do niego nie dołączę. W takim razie wybieraj pani, który plan bardziej Ci pasuje? - Po dłuższej przemowie potoczył wzrokiem dookoła i czekał na reakcję.
 
Xulux jest offline