Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2009, 16:41   #17
Geduin
 
Reputacja: 1 Geduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znanyGeduin wkrótce będzie znany
Nieoczekiwany rozwój wypadków radował duszę Chaosu. Niepewność i zamieszanie powoli wyzwalały się ze stalowych okowów Porządku. Sama równowaga Samuela była rozchwiana. Jedno małe pchnięcie, jedna uwaga wystarczy, by ją strzaskać.

Lecz drugim imieniem Chaosu jest Kaprys, więc nikt w szranki z księciem Porządku nie stanął.

Kilkaset par oczu obserwowało małą śmiertelniczkę wyprowadzaną przez straż ogrodów. Strażnicy, gdy zwolniono ich z obowiązku pilnowania Nemesis, odzyskali rezon. Trudno ich winić - rola ich wszak jeno reprezentacyjna była, żaden śmiertelnik marzyć nie mógł o powstrzymaniu Suwerennej.

- Zgodnie z porządkiem obrad zatem i odwiecznym obyczajem - podjęła Wina - pod uwagę sądu przedstawiam zebrane przez oskarżenie dowody. Chronologicznie pierwszym zapis myśli Stephanie Hollow, matki ofiary. - Wina skinęła ku słudze Sądu. Łysy mężczyzna, odziany w szare szaty Skryby Myśli, wyszedł przed Suwerennych. Oddał wszystkim wymagane przez etykietę ukłony.

- Z zapisu myśli Stephanie Hollow, trzeciego października roku 4996 Po Upadku, 2008 roku wedle rachuby prozaicznej - mężczyzna otworzył opasłą księgę, lecz maist zatapiać w niej spojrzenie położył dłoń na zapisanej stronie i zamknął oczy. Podjął echem głosu zmarłej kobiety:

- Ogień. Ogień i ból. Boże, moja noga. Samochód... gdzie jest Myria? Tam! O boże, żyje! Jest pomoc! Uratują nas! Ah! Ból! Dym! Muszę wyjść z wraku!

Tylko jedna kobieta? To z nią się zderzyłam? Co tak stoi? Myria jest już na zewnątrz. Jak się wydostała? Hej! Tu jestem! O boże, ogień! Coraz bliżej! Hej! Tutaj! Ratuneeeeiiiii! - gdy głos przeszedł w nieartykułowany pisk mężczyzna otworzył oczy. Skroń jego skrzyła się potem. Podjął własnym głosem - Tu kończy się zapis - zamknął księgę i pochylił głowę.

- Jak mój brat widzi - podejmuje Wina, po chwili przerwy - świadek na własne oczy widziała kobietę ratującą życie dziecka. Skryba potwierdzi tożsamość kobiety z Zapisu jako Nemesis - łysy mężczyzna skinął głową.

- Czy obrona ma pytania do świadka?
 
Geduin jest offline