Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2009, 11:04   #113
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
No czasem to i mi chęci znikają, ale ostatnio to akurat pisanie mi sprawia raczej przyjemność. Co do krasnoluda, to ja wiem, że pośpiech i małe doświadczenie ( a może duże ale jednolite ) przemawiały. Gracz nie miał czasu, żeby swoje zdanie ozdobić myslami, opisem, czy czymkolwiek świadczącym, że to co krasnolud mówi tak naprawdę nie myśli. Bez tego opisu, wygląda to to tak jak wygląda , czyli nie najlepiej. I nie chodzi mi tu tylko o kwestię zapoznania, ale z obawami patrzę na to co się będzie działo dalej, pocieszam się tym, że mamy dość sprawnego MG więc jakby co będę apelował o rozsądek i punktował zachowania krasnoluda które będą odstawać od jego rasy i charakteru profesji. Zabójca troli to nie zabijaka/zabójca czy ten od pojedynków. Tu chodzi o wymazanie hańby a nie o grożenie czy zabijanie wszystkich którzy się krzywo spojrzą ( halfling nawet tego nie zrobił), ponieważ hańba jest tak wielka, że wymazać ją może jedynie chwalebna, heroicka, epicka śmierć - na dodatek ta śmierć musi tez coś zmienić, na przykład w walce krasnolud swą zaciętością przechyla szalę na stronę krasnali. Ginie kilka godz później z powodu ran. - To jest śmierć chwalebna. Krasnoludy mu wybaczą i zwrócą honor.
A jak polegnie gdzieś w zapomnianej kopalni, z rąk mało znaczącego stwora - to znaczy , że krasnoludowi się nie udało odzyskać honor. Jego duch po wieczność ( a to bardzo długo ) będzie żyć w hańbie i nic z tym nie zrobi, bo tylko żywi mogą działać ( tak tradycyjnie )
Mam nadzieję, że gracz prowadzący krasnala przeczyta to sobie i weźmie do serca, bo obawiam się , że zamiast zabójcy tolii będziemy mieli zabijakę
 
Eliasz jest offline