Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2009, 13:56   #31
Romulus
 
Romulus's Avatar
 
Reputacja: 1 Romulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputacjęRomulus ma wspaniałą reputację
[wcześniej w korytarzu...]

- Z Necromundy - dziewczyna badawczo przyglądała się Szepczącemu z Duchami. Ten nie wiedział jak kontynuować rozmowę, bowiem oczywiście nigdy nie słyszał o takim świecie. Spojrzał w jedną stronę, w drugą, popatrzył na swoje ciężkie i niezgrabne buty z jakąś dziwną skórą na podeszwach. To nasunęło mu myśl:
- Macie ... eee, mieliście tam dużo zwierzyny łownej? Jesteś strasznie chuda, jak kobiety z mojego świata po mroźnej zimie kiedy wojownikom nie uda się wiele upolować... Są u Was niedźwiedzie?

* * *

- Nie to raczej koty, dość duże o grubym futrze i z olbrzymimi kłami, do rozdzierania grubej skóry, oraz z rogowymi płytkami na ciele. Trudno je ubić, a w sezonie godowym są bardzo terytorialne i czasem toczą brutalne boje... zazwyczaj jednak ryczą na siebie nawzajem, aż jeden podwinie ogony i ucieknie. - Kastor tłumaczył z zapałem, co strasznie spodobało się chłopakowi.

- Łasice też są strasznie groźne, pewnie nawet groźniejsze od triggarów - odpowiedział Jerra z przechwałką w głosie. - Nie ryczą tylko atakują znienacka, a ciężko je wypatrzyć, zwłaszcza na wzgórzach. Są długie na dwa a nawet trzy kroki rosłego wojownika a z ogonem to nawet jeszcze dłuższe. No a nie daj Imperatorze trafić na norę z młodymi. Żeby zabić łasicę trzeba trafić w oko albo rozbić czaszkę jednym ciosem, bo inaczej pazurami wypruje wnętrzności albo przegryzie gardło. Czasami łapiemy je ... to znaczy mój lud je łapie, żeby poddać młodych wojowników próbom męskości - z zażenowaniem dotknął klatki piersiowej, nie ozdobionej jeszcze rytualnymi bliznami - do Próby zabrakło mu jeszcze roku czy dwóch...
 
__________________
Why Do We Fall? So We Can Rise
Romulus jest offline