Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2009, 19:01   #18
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Stary Świat Mroku był i jest fenomenalny,
A jak powiem że dla mnie stary WoD to w większości niestrawny bełkot a jego twórcy w pewnym momencie się pogubili i nie wiedzieli właściwie co za system tworzą? Takie stwierdzenie jest totalnie bezzasadne, dla mnie nigdy nie był żadnym fenomenem a już tym bardziej nie będzie. (Przy czym proszę zwrócić uwagę że nie mówię "sWoD to crap", mówię "dla mnie jest be, nie mój styl")

Cytat:
jednakże niechaj przy tym będą niosły dobrą rozgrywkę, klimat i będą... Fajne?
I znowu nie zdanie niczym nie poparte. Grałem i prowadziłem wszystkie nowe systemy na które ludzie tak strasznie narzekają, włącznie ze świeżutkim WFRP 3ed. i każdy z nich miał klimat bo ja go tworzyłem na sesji lub mój MG i mieliśmy świetną zabawę w nie grając. Więc właśnie obalam twoje stwierdzenie bez większego problemu.

Cytat:
Jednak tutaj odgrywało się naprawdę postać i przynajmniej dotykało zagadnieniem wyższych, upadku człowieczeństwa, korupcji władzy ale też honoru i bezsilnej walki.
Nowe systemy, mam rozumieć, zabraniają ci odgrywania postaci, nie masz prawa tworzyć sesji dotyczących tych zagadnień wyższych i za jakąkolwiek próbę zrobienia tychże zostaniesz rozstrzelany, prawda?

Cytat:
Jego nowa odsłona wprost przeciwnie, główne systemy to porażka.
A dla mnie są świetne. Dużo lepsze od starych, dające mi większego kopa do prowadzenia.

Cytat:
Gry planszowe są fajne, karciane też. Lecz czemu robią z przyzwoitego systemu urzekającego swym klimatem kolorowy bubel?
Jakie to typowe dla wszystkich narzekaczy. Po twoim tekście wnoszę że 3ed. nie widziałeś na oczy ale jednak od razu rzucasz się do nazywania jej bublem? Super. Jeszcze recenzję jej napisz.

Cytat:
Niegdyś mroczna świat który mógł solidnie kopnąć bohaterów żyć traci na pazurze.
Mówisz o śmiertelności postaci? W takim razie twoje słowa to albo paskudne kłamstwo albo wierutna bzdura wynikająca z niewiedzy i nieznajomości systemu. Nie rzucaj takich stwierdzeń kiedy gry nie znasz, ok? W 3ed. tak samo łatwo zginąć jak w dwóch poprzednich, a może nawet i łatwiej. Świat zaś pozostał ten sam.

Cytat:
Jaka dla mnie frajda z przeskoczenia podwójnej ilości pól?
W WFRP 3ed. nie masz planszy i nie przeskakujesz pól. To gra RPG.

Cytat:
Całą fabule licho bierze, a wraz z lichem na jednym koniu jedzie mechanika.
Grałeś, testowałeś? Jak nie to naprawdę proszę żebyś nie rzucał takich stwierdzeń bo ich pokrycie z prawdą jest zerowe.

Cytat:
Tylko czy powiew świeżości jest nam potrzebny?
Bo najlepiej to kisnąć w starościach i wszystko co nowe to zło. Filmów ludzie też nie powinni kręcić nowych bo przecież stare są dobre. Tak samo nie wiadomo po co nagrywane są nowe piosenki skoro stare są fajne...

Cytat:
Gry fabularne od zawsze były w naszym kraju hobby na pewien sposób elitarnym, inteligentom rozrywką skazana na niszę.
Jasne, RPG to elyta a ci co grają w stare systemy i nie uznają nowych to jeszcze większa elyta bo przecież jak komuś się podoba nWoD, D&D4 czy WFRP 3ed. to znaczy że to nieduczony, zdebilały amerykański dzieciak, nie to co my, klimaciarze, tworzący sesje o moralności człowieka.

Cytat:
wolimy coś doroślejszego miast pstrokatej gry z masą kolorowych dodatków.
Facet mający najbardziej nerdziarskie hobby jakie istnieje mówi że jest na coś zbyt dorosły. Do czego to doszło.

Cytat:
Obecna sytuacja na rynku jest po części waszą winą.
No jakie to oczywiste! Wychodzą nowe edycje - znaczy to wina piractwa. Ciebie piractwo obrzydza, znaczy że to nasza wina! Takie oskarżenia proponuje ci schować sobie w buty.

Cytat:
Jednych pochłania rodzina i praca,
A to już jest bzdurne wytłumaczenie ludzi na to że tak naprawdę to im się nie chce. Taki np. doktor Jerzy Szeja pomimo że ma rodzinę, pracę, obowiązki potrafi grywać regularnie? Potrafi. To czemu przeciętny Jan Kowalski nie potrafi? Bo woli tak naprawdę siąść przed telewizorem/komputerem, ewentualnie ma większy problem bo Kowalskiemu się chce ale nikomu z jego graczy już nie.

Cytat:
Ci co zostają ze starej gwardii powinni pokazać, że stare oblicze rpg jest dobre.
Stare obliczne RPG jest takie samo jak nowe. Tak samo się gra, tak samo się prowadzi. Ale wielu spośród starej gwardii cierpi na idiotyczną chorobę która nakazuje im stwierdzać że system jest dla debili i dzieciaków skoro ma kolorowe obrazki, jest ładnie wydany i co gorsza (bójcie się święci!) wspierany przez wydawcę!

Cytat:
Sesje typowych systemów prowadzone przez dobrych Mistrzów Gry ukazują je, nie ograniczają się do typowej wyrzynki.
Po pierwsze, zdefiniuj mi "typowy system" po drugie, udowodnij mi teraz że moje sesje w WFRP 3ed. czy nWoD ograniczają się do bezmyślnej wyrzynki.

Cały tekst przypomina zawodzenie starej baby jojczącej że "za komuny to było lepiej".
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem