Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2009, 15:40   #22
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
w D&D podstawowym wcale nie ma informacji o stylu gry.
Rozumiem. Czyli Twoja informacja jest po prostu kłamstwem. Ok. Rozumiem.
Cytat:
Natomiast warstwa fabularna zostaje w podręcznikach podstawowych znacznie zmarginalizowana. Dużo większe akapity o rozwoju postaci, o relacjach wewnątrz drużny mamy więcej slow na temat kto ma kogo leczyć, a kto kogo chronić i z tego powodu się lubią. Tutaj nawet bogowie muszą być rozsiani mechanicznie.
Tu już ładny psychologiczny wybieg i próbę udowadniania, że czarne jest białe, bo w zasadzie jest szare: już mówisz w "w podręcznikach podstawowych" a nie "w systemie D&D". Ponadto zaraz zaznaczasz, ze właściwie to nie D&D, tylko:
Cytat:
chodzi mi o edycje do 3.5, bo przyznam, że 4 miałem w ręku krótki czas.
Ale idźmy dalej - czy relacje w drużynie i rozwój postaci to taktyka? Aż wziąłem słownik, aby sprawdzić co znaczy taktyka... I okazuje się, że nawet jak się tą definicję bardzo mocno naciągnie to jakoś to nie pasuje. Dokonałeś więc swojej własnej interpretacji zapisów z podręcznika, które podajesz jako niezmienne prawdy i prawidła... Piszesz o sugestiach wynikających z planszy taktycznych - a jakoś nie przyszło Ci do głowy, że są one przygotowane pod D&D Minis? Pod dodatek, a nie określają styl gry? Ach, przepraszam, koniecznie chciałeś udowodnić taktyczność D&D... W ten sposób niektórzy udowadniają, że "Piła" jest filmem edukacyjnym traktującym o sposobach cięcia piłą mechaniczną...

Rodzynek, przy którym odpadłem:
Cytat:
nie światy implikują zazwyczaj styl rozgrywki
w ustach Starego, Uznanego WoDowca. Boskie. Po prostu boskie...


Widzę, że po raz kolejny - "nie znam się, ale się chętnie wypowiem". Oczywiście, nie odmawiam Ci prawa do interpretacji świata, podręcznika, kropek na ilustracji... Rób co chcesz, tylko błagam - jak już piszesz bzdury i wciskasz ciemnotę - miej trochę samokrytyki i napisz: "Moim Nieomylnym Zdaniem...., a reszta się nie zna."

Cytat:
Zresztą porównaj sobie WoDa z DeDekiem.
Podrecznik do Wampira RE (3ed) - pierwszy z brzegu z mojej półki. Warstwa fabularna: Rozdzialik inspiracje (strona); rozdział motywy sagi (3 strony); przykład gry (5 stron); klimatyczne wstawki przed rozdziałami (7 stron); kilka linii przykładu użycia cechy w niektórych opisach. Reszta z ponad 300 stron (wyrzucam spis treści) - czyli ponad 270 stron - tworzenie postaci i mechanika.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem