Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2009, 21:07   #113
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Cytat:
Weź do ręki np biblie zamiast zawracać innym głowę. Twoja ignorancja cię do tego nie upowarznia.
O? Kto tu jest ignorantem? Ten, kto wymaga dowodów na dziwne teorie, czy ten, kto jest święcie przekonany, że cały świat winien wierzyć w to co on?

Cytat:
Mylisz się, sam Darvin nazwał ją Teorią a jak narazie na naszych oczach nie dokonała się żadna przemiana gatunkowa
Nie żyjemy wystarczająco długo, by na naszych oczach wykształcił się nowy gatunek, choć jesteśmy w stanie hodować rasy psów, kotów, krów. Za to wiele gatunków na naszych oczach wymiera, a to też jest element teorii Darwina.

Cytat:
Odkrycia wymarłych gatunków podobnych do dzisiejszych jedynie wskazują na to iż może być ona słuszna.
Podobnie na jej słuszność wskazuje niebywała zgodność kodu genetycznego, wykształcanie się ras zwierząt, bezpłodne krzyżowanie się pokrewnych gatunków, podobieństwa między gatunkami, etc.

Cytat:
Ale materialnego dowodu nie będzie dopóki koali np nie wyrosną skrzydła bez genetycznej ingerencji człowieka.
Spadłem z krzesła. Widać, że nie masz pojęcia o mechanizmach jakie rządzą w przyrodzie.

Cytat:
Z tego co słyszałem to w Australii dinozaury żyły kilkadziesiąt milionów lat dłużej niż te które wymarły 65 milionów lat temu, nikt dokładnie nie wie dlaczego, a większość środowiska milczy na ten temat i nie stara się wyjaśnić skamielin z późniejszych okresów :P To też ciekawe. Nie widzę przeszkód by kiedyś w afrykańskiej dżungli ktoś znalazł stado tyranozaurów.

Bardziej niż istnienie dinozaurów w średniowieczu ciekawią mnie natomiast znaleziska świadczące o istnieniu homo sapiens w czasach dinozaurów. Takie jak rana kłuta zadana włócznią na głowie diplodopodobnego czy odciski stóp w glebie.
Rzeczy o których nigdy nie słyszałem są niezwykle interesujące. Ale proszę, nie odnoś mnie do wujka google, bo nie interesuje mnie jakaś podobna dyskusja na innym forum, ani kilka stron napisanych po pseudopolsku. Chcę konkretów.

Cytat:
Teoria, że nagle z australopiteka równolegle wyewoluowało w tych samych warunkach co neandertalczyk coś 10 razy inteligentniejszego i 10 razy bardziej zorganizowanego społecznie jest jak dla mnie naciągana.
A dla mnie dziwnym by się wydawało, gdyby z danego gatunku ewoluował tylko jeden. Poza tym - neandertalczyk wcale nie był od nas głupszy. Miał większą pojemność czaszki, był lepiej przystosowany do zimna. Ale był wolniejszy i mniej zwinny, co utrudniało mu polowanie. Dlatego przetrwaliśmy my.

Cytat:
Niektórzy odwarznie twierdzą, że to małpy człekokształtne wyewoluowały od ludzi przystosowując się lepiej do klimatu poprzez wykształcenie futra, stopniowy zanik niepotrzebnej do życia w buszu inteligencji itd, a nie odwrotnie.
Ciekawe. Tylko z czego zatem wyewoluował człowiek?
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P

Ostatnio edytowane przez Prabar_Hellimin : 20-12-2009 o 21:12.
Prabar_Hellimin jest offline