Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2009, 11:45   #26
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Macharius Zobacz post
WFRP 3ed. - nie ma.
nWoD - nie ma.
Witch Hunter - nie ma.
Warhammer 40 000 - nie ma.
Victoriana - nie ma.
Scion - nie ma.
Exalted - nie ma.
Legenda Pięciu Kręgów 3ed. - nie ma.
Hollow Earth Expedition - nie ma.
Trail of Cthulhu - nie ma.
CthulhuTech - nie ma.
Alpha Omega - nie ma.
Ars Magica - nie ma.
Klanarchia - nie ma.
Wolsung - nie ma.
Monastyr - nie ma.
Neuroshima - nie ma.
Kiedy rozum śpi - nie ma.

A to parę pierwszych które mi przyszło na myśl. Rzeczywiście "prawie wszędzie".


Porównujesz podręczniki mechaniczne z podręcznikiem w którym jest wszystko? D&D jest w pełni kompletną grą jak masz 3 podręczniki mechaniczne + podręcznik settingowy i nijak nie idzie porównywać tego z Wampirem: Maskaradą. Jeśli z czymkolwiek to z Savage Worlds Explorer's Edition albo z Podręcznikiem Podstawowym do nWoDa.
Spadłem z krzesła i dopiero teraz się podniosłem. Wybacz, ale prawie cały tamten post i zacytowane przez Ciebie zdanie dotyczyły podręczników D&D. Tak, Lochów i Smoków, faktu, że czarodzieje z wybrzeża wrzucają się prawie wszędzie. Nie innych rpg. Nie tyczyło o innych rpg, nie tyczyło Nowej Fali (chociaż w jej ramach jest masa miksów rpg i planszówek, głównie Nowej Fali zagranicznej). Zakodowane?

A co do porównywania to z kolei ja nie mam koncepcji ja to rozumieć. Niby WoD jest bardziej rozbudowany i klasa sama w sobie? Albo takie dno, że nie da rady? Zresztą, spój, to D&D powinien być fajniszy. Do Wampira potrzebuję jeden podr, podczas gdy do D&D 3 ktoe, jako podstawowe powinny zawierać wszystko co w podstawce WoDowej, a ponadto więcej mięsa bo ma się więcej przestrzeni. Tego ni jak nie ma. Co zaś ilości podr. Ogólnie to i w WoD i w D&D tego jest masa. Takie liczy, że już nawet nie opłaca się porównywać czego więcej imho.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem