Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2009, 14:53   #27
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
A co do porównywania to z kolei ja nie mam koncepcji ja to rozumieć. Niby WoD jest bardziej rozbudowany i klasa sama w sobie? Albo takie dno, że nie da rady? Zresztą, spój, to D&D powinien być fajniszy. Do Wampira potrzebuję jeden podr, podczas gdy do D&D 3 ktoe, jako podstawowe powinny zawierać wszystko co w podstawce WoDowej, a ponadto więcej mięsa bo ma się więcej przestrzeni.
Technicznie do rozegrania D&D potrzebny jest podręcznik gracza (od biedy da się tylko z nim, bo zawiera podstawy tworzenia postaci, oraz parę przykładowcyh potworów i przedmiotów magicznych), a obecnie to nawet podręcznika nie potrzeba bo są wszak nadal na sieci darmowe i legalne materiały związane z wersją 3.5.
Co do cudowności WoDa, już się odniosłem...ani to cudowne, ani dno. Ot dobry system, którzy jedni lubią, inni mniej. Ja nie... dla mnie D&D jest fajniejsze od WoDa.

Cytat:
Ogólnie to i w WoD i w D&D tego jest masa. Takie liczy, że już nawet nie opłaca się porównywać czego więcej imho.
I nie oczekuję tego porównań, ale porównań Nowego WoDa ze starym. Jak narzekać to z mocnymi tezami i dowodami.
A nie tylko...
Cytat:
Stary Świat Mroku był i jest fenomenalny, grało się w nim czując, że nie jest to tylko zwykła wyrzynka. Nie będę mówił, że to sztuka bo sztuką to nie jest. Jednak tutaj odgrywało się naprawdę postać i przynajmniej dotykało zagadnieniem wyższych, upadku człowieczeństwa, korupcji władzy ale też honoru i bezsilnej walki. Świat Mroku nie był oparty tylko na myśli, że mrok, szatan i super moce to to co kochają dzieciaki.
Bo po tych słowach przypominają mi się inne...nie moje, gwoli ścisłości.
Że Wilkołak: Apokalipsa jest płytki i całe przygody w tym systemie sprowadzają sie do wykrycia Żmija i wesołej wyrzynki jego sług. (cytat może nie jest dokładny, ale oddaje sens wypowiedzi).
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 26-12-2009 o 19:36.
abishai jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem