Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2009, 11:52   #3
zgrzyt
 
zgrzyt's Avatar
 
Reputacja: 1 zgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwuzgrzyt jest godny podziwu
Wszystko zależy od stopnia trudności danej czynności. Rzeczy oczywiste albo takie, które prawie na pewno się udadzą można traktować jak z góry dokonane. To już sami musicie ocenić. Postaram się wam to ułatwić dokładnymi i konkretnymi opisami miejsc i osób.

Wiadomo też, że dużo zależy od waszych cech i umiejętności. Jeżeli na przykład w trakcie opisu dam do zrozumienia, że dane drzwi są cienkie i słabo osadzone to nic nie stoi na przeszkodzie żeby postać z wysoką krzepą ich po prostu nie wykopała i nie napisała w tym samym poście co robi potem.

Inny przykład to jakiś śpiący wartownik. Jeżeli w opisie dam do zrozumienia, że śpi jak przysłowiowy suseł to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postać z umiejętnością kradzieży go okradła. To samo z przechodzeniem obok niezauważonym, jak ktoś z was ma skradanie to bez problemu tego dokonuje i działa dalej.

Podobnie rzecz ma się w czasie walki chociaż tutaj prosiłbym o większą ostrożność. Przykładem może być opis jakiejś walki z goblinem "Kopię go a gdy się przewraca wbijam mu miecz w serce". Taki opis zaakceptuje jak z góry dokonany o ile dana postać umie się posługiwać mieczem i ma wysoką krzepę albo walkę wręcz.

Wyjątkowo mogą zdarzyć się sytuacje, które was zaskoczą. Np: drzwi było łatwo wybić ale okazuje się, że była w nich pułapka. Inny przykład to leżący na ziemi przeciwnik. Idealny by go szybciutko dobić i pomóc reszcie a tu okazuje się, że tylko udawał i czekał, aż podejdziecie.

Takie rzeczy jak: Kupowanie, zbieranie ziół, ostrzenie miecza, odlewanie się w krzakach, gotowanie itp są wykonywane automatycznie. Nie ma tutaj nic co może się nie udać. Fakt, że np: jedzenie może się przypalić a w krzakach chować krwiożercza bestia ale nie obawiajcie się aż taki wredny nie jestem. No chyba, że naprawdę scenariusz uwzględnił w tym miejscu zasadzkę.

W innych przypadkach wolałbym, żebyście poczekali na mój werdykt. Jeżeli chcecie dłuższe posty to napiszcie co zamierzacie zrobić po danej akcji. Np: "Próbuję mu szybko ściąć głowę, jeżeli mi się to uda to tnę po plecach tego stwora, który atakuje <Imię>".

Mam taką zasadę, że nim dokładniejszy opis (Zwłaszcza w czasie walki) tym więcej zależy od gracza. W pozostałych przypadkach pozwalam sobie na własne rozumowanie. Jeżeli ktoś mi napisze: "Wbiegam i tnę ich mieczem" to ja wybiorę którego z nich tnie i po czym. Co innego: "Szarżuje na nich z impetem. Moim celem jest ten po prawej. Chce mu pchnięciem wbić ostrze miecza prosto w brzuch. Jego ewentualny atak próbuję zbić unikiem."
 
zgrzyt jest offline