Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2010, 15:34   #34
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Pozwolę sobie odgrzebać ten temat, bo mnie zainteresowała Wasza opinia na temat mechaniki.
Czy przeciwnicy tejże mogą powiedzieć co dokładnie im się nie podoba i za co aż tak skrytykowali ten system (nie wszyscy może, ale jednak krytyka była ostra)? Czy z kolei zwolennicy mogą się wypowiedzieć co im się najbardziej w mechanice podoba, a które elementy jednak zmienili?
Pytam dlatego, że po pierwsze planują poprowadzić sesję (albo lepiej sesje) w tym systemie, a po drugie myślę o stworzeniu własnego systemu bazującego na podobnej mechanice.
Moje zdanie na ten temat jest takie, że to jedna z prostszych i przyjemniejszych mechanik jakie widziałem ostatnimi czasy. Rzuca się jednym rodzajem kości, zlicza sukcesy i porównuje z ST. Czegóż chcieć więcej? ST też liczy się banalnie prosto. Co do zestawu umiejętności, czy atrybutów to nie mam wyrobionego zdania, ale wydaje mi się dość dobrze pokrywać wszystkie potrzeby. Nieco bardziej skomplikowana jest magia, ale tu raczej należałoby to lepiej opisać niż zmieniać mechanikę, moim zdaniem. Podobnie z systemem walki, przy czym z pewnych jego elementów można najzwyczajniej zrezygnować, jeżeli ktoś nie lubi zbyt długich walk.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem