Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2010, 22:59   #25
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Kaworu wystarczy zerknąć do mojego posta z materiałów do sesji, ale jeśli masz wątpliwości to zacytuje w tym temacie:

Puryfikanie porozumiewają się za pomocą skomplikowanego języka znaków, tzw. faloform. Nie wydają przy tym żadnych dźwięków (podobnych do ludzkiej mowy) prócz szumu biczów przecinających powietrze. Bogate życie wewnętrzne charakteryzujące się rozwiniętym wysokim stopniem rozumienia. Puryfikanie mają bardziej rozbudowany aparat pojęciowy niż człowiek - np. w takich dziedzinach jak choroby, zakażenia, leczenie i inne.


Jest to język ruchu w postaci czegoś co nazwałem faloformami. Jak zapewne wiesz ze szkoły dźwięk to wrażenie słuchowe spowodowane falą akustyczną. W obu przypadkach realnym znanym z potocznego doświadczenia i fikcyjnym w sesji mamy do czynienia z falami. Stąd właśnie nazwa faloformy.

Podsumowując mimo ze moja postać nie mówi to odbieracie dźwięki jakie wydają bicze (macki) w postaci wrażeń słuchowych. Puryfikan za to posiada narządy słuchu czyli słyszy i rozumie co mówią wasze postacie. Może zacytuje cały akapit o zmysłach.

Cytat:
Puryfikanie mają dwa świetnie rozwinięte zmysły - wzrok i dotyk, natomiast dość słabo słyszą i nie posiadają zmysłów smaku i zapachu (funkcję tych dwu zmysłów opartych na "wrażliwości na substancje chemiczne" częściowo spełnia niezwykle rozwinięty dotyk).
Druga sprawa to odmiana nazwy rasy. Dobrze nazwałeś/odmienieś

liczba pojedyncza: Puryfikanin
liczba mnoga:Puryfikanie

Cytat:
Nazwa rasy: Puryfikanie od łac. purficare 'oczyszczać' lub purus 'czysty'; podobny źródłosłów jak purisme 'puryzm' i puritan 'purytanin' odmiana Puryfikanin, puryfikańskie.
Mam nadziej, że już wszystko jasne. W razie problemów pytać

Edit: Dodałem do materiałów nieco szersze wyjaśnienie dotyczące porozumiewania się mojej rasy.
 

Ostatnio edytowane przez Adr : 02-01-2010 o 23:41.
Adr jest offline