Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2010, 13:54   #94
Irmfryd
 
Irmfryd's Avatar
 
Reputacja: 1 Irmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie cośIrmfryd ma w sobie coś
- Urodziłem się w dobrach Mikulitz w obłasti Praag jako Jaczemir Pomirycz Denhoff ...ale człek ów dawno zmarł dla tego świata.

Chociaż stary Daree zdawał sobie sprawę kim może być ta osoba, to po tych słowach zdumienie zagościło na jego twarzy. Dłonią zakrył usta, źrenice zmęczonych oczy rozszerzyły się oczekując kolejnych słów dziada.

A więc to on ... Jaczemir Pomirycz Denhoff ... Zaginiony dla świata wiele lat temu artysta. Akcent Kislevczyka, wiek, znalezione przy nim dzieła przynajmniej na tę chwile potwierdzają wypowiedziane przez włóczęgę imię. Ale co się z nim działo przez te wszystkie lata? Stan ciała i ducha tego człowieka świadczy o niesamowitych przeżyciach. Co za wieść i to tutaj, na tym odludziu. Czy mogło przydarzyć się coś bardziej niezwykłego. Jak dobrze, że zdecydowałem się przyjąć zaproszenie Kaisera. Jeszcze na koniec życia będzie mi dane poznać jednego z największych. Ale dlaczego portret Cesarza budzi w nim lęk, czyżby był już w tym zamku, w tej sali … Miał przecież przy sobie plany zamczyska. Czyżby ta sala kryła więcej tajemnic?

Stary Mistrz zaczął krążyć po sali obrad, przyglądał się każdemu jej zakątkowi … kominek … obrazy. Swój obchód dokoła komnaty zakończył pod portretem Karla Franza.

Trzeba będzie lepiej przyjrzeć się temu pomieszczeniu. Tym bardziej, że mam już koszmary z nim związane. Koszmary, a może proroctwa? Ale dopiero gdy wyjdą wszyscy… - pomyślał Arwid. A głośno rzekł do wędrowca:

- Jaczemir! Spójrz na mnie … dlaczego obawiasz się tego portretu?
 

Ostatnio edytowane przez Irmfryd : 12-01-2010 o 14:03.
Irmfryd jest offline