Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-01-2010, 00:34   #17
ZBGfromWPC
 
ZBGfromWPC's Avatar
 
Reputacja: 1 ZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie cośZBGfromWPC ma w sobie coś
Kapitan na otwarcie drzwi zareagował jak wszyscy, czyli nie zwracając zbytniej uwagi, myśląc, że to karczmarz przyniósł więcej wina, gdyż to na stole zaczynało szybko zbliżać się ku końcowi. Gdy się obejrzał jego zdziwienie na pewno nie było mniejsze niż jego dopiero co poznanych towarzyszy. Z karczmarzem wszedł ktoś jeszcze i nie był to żaden pachołek karczmarza tylko szlachcic, prawdopodobnie Kordyjczyk, patrząc po ubiorze i herbie.

Malledis widząc, że żaden z kompanów, nie kryjąc zaskoczenia nie reaguje na wejście sam wstał pierwszy,mając nadzieję, że gospodarz wybaczy mu taki gest. Ukłonił się i powiedział:

-Witamy Waszmościa i zapraszamy do wspólnego posiłku. Mam nadzieję baronie, że nie będziesz zniesmaczony, że to ja pierwszy witam naszego gościa. Jeśli dobrze kojarzę fakty właśnie o Szanownym Panu rozmawialiśmy, więc będziemy niezmiernie radzi z Waszego towarzystwa.- urwał zastanawiając się przez chwilę czy w tak krótkim zdaniu nie był zbyt bezpośredni, czy jego kordyjski był dość zrozumiały i co najważniejsze, czy nie ujawnił zbyt wiele. Po czym dodał:

- Karczmarzu myślę, że wybaczysz nam to ale Wasze towarzystwo nie będzie nam chwilowo potrzebne. Jednakoż przydałoby się więcej dobrego wina na naszym stole. Z naciskiem na więcej i dobrego. - uśmiechnął się kapitan i odprowadził wzrokiem karczmarza po czym zamknął za nim drzwi i odczekał chwilę przy nich by upewnić się czy karczmarz aby na pewno udał się do kuchni. Wiedział, że odesłał go dość ostro ale wojsko nauczyło go by nieproszone osoby odsyłać dość ostro.

Trzej kompani i ich niespodziewany gość zostali w czwórkę.
 
__________________
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.
ZBGfromWPC jest offline