Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2010, 02:33   #11
ExcellentSword
Banned
 
Reputacja: 1 ExcellentSword nie jest za bardzo znany
Gruby Pocisk

>W DnD grałem 1 (słownie: jedną!) sesję na żywo. Ale jeśli znacie TYLKO Lochy i Smoki, prócz waszego autorskiego oczywiście, to będziecie tylko doń porównywać.
/To pewnie chloniesz ksiazki w FR, czy innym smiesznym swiecie. Ponadto wiekszosc ludzi ktorych znam i grali w rpg (ja na szczescie odpuscilem sobie watpliwej przyjemnosci gry z nimi) to grali w DnD.

To 'udupienie' elfów wcale nie jest oryginalne, tak jak ich wrogość do ludzi. Nasz rodzimy pisarz, pan Sapkowski, w swoim świecie również ukazał elfy wyparte przez ludzi i stawiające im opór.
/No wiemy, wiemy. Nie chodzi o oryginalnosc, tylko o to ze PASUJE nam to. Tobie nie? Trudno. Takie zycie.

>Rozumiem, że nie zależy wam, by w ten system grała rzesza ludzi. Ale mam prawo (przynajmniej regulamin nigdzie tego nie zabrania) skomentować pokazany twór według mojego zdania o nim. Nie mam niestety pojęcia, czemu kolega nie lubi elfów. Ma do tego prawo, jednak jako twórca świata powinien nabrać więcej dystansu.
/Mhm. Wiesz czemu kolega nie lubi elfow? Bo wiekszosc ich milosnikow to [ciach]!!! i ogolne przedstawienie tej rasy, NIE PODOBA nam sie. Ale nie jest to powod dla ktorego 'udupiamy' je. Jest uzasadnienie 'historyczne'? Jest. Jest sensowne? Dla nas tak. Dla Ciebie nie? Jak juz mowilem - trudno.
A tak w ogole czepianie sie sytuacji elfow w autorskim swiecie, w ktory bedzie gralo tylu ludzi, ze zapewne daloby sie ich policzyc na palcach 1 reki. Ech.. Moze powinienem zaczac plakac na forach o moim ulubionym świecie, ze nikt nie lubi Drowow :-/.
Pozdrawiam, Eliza Orzeszkowa.

EDIT by merill:

Prosiłbym o trzy rzeczy:

- poprawna ortografia
- kultura rozmowy
- nie nadużywanie obraźliwych epitetów

W przeciwnym razie, będę musiał dać warna.

Apeluję więc o spokój.

- merill -
 

Ostatnio edytowane przez merill : 20-01-2010 o 10:41.
ExcellentSword jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem