Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2010, 08:19   #26
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Zbliża się koniec miesiąca, a więc i podsumowanie wyników ankiety. A wyniki są jakie są, każdy to widzi.

Pora więc chyba podyskutować o wyglądzie sesji warsztatowych.
Ja mogę wziąć udział jako MG w warsztatach z Wampira: Maskarady i Maga:Wstąpienia.

Jeśli chodzi o Wampira, to trzeba ustalić przede wszystkim z której edycji korzystamy??
Osobiście preferuję II edycję, czyli tę o kodzie ISBN:83-902153-7-3. A to dlatego, iż posiadam ów podręcznik. Jeśli jednak większość MG wybierze inna opcję, spróbuję się dostosować.

Następna kwestia ilu MG ma jedną rozgrywkę?? Czy ewentualnie wybieramy opcję, że sesji jest n graczy niedoświadczonych i n graczy doświadczonych, którzy prowadzą mentora tych niedoświadczonych??
Jak dla mnie, optymalnie powinno być 2 MG, bez tych doświadczonych graczy. Powszechnie wiadomo iż, gdzie kucharek sześć...


Ilu graczy przyjmujemy do sesji warsztatowej??
4, maksymalnie 5.

Czy robimy normalnÄ… rekrutacjÄ™??
Tak. Mniemy nadzieję, że użytkownicy biorący udział w ankiecie, zgłoszą się i do warsztatów.


Po głębszych przemyśleniach, dochodzę do wniosku, że lepiej rozdzielić systemy i prowadzić normalne sesje. Czyli wycofuję swój pomysł o otwartej sesji.

Kwestie scenariuszy to już chyba sami MG dogadają sobie prywatnie.

Trzebaby chyba jeszcze ustalić w jakich odstępach czasowych robimy rekrutacje do poszczególnych warsztatów. Nie ma najmniejszego sensu rzucać wszystko na raz.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny
Efcia jest offline