Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2010, 09:11   #27
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Z ocenami ankiety to wstrzymałbym się do końca miesiąca, choć prywatnie widzę, że nawet prosta ankieta potrafi wyłowić "interesujące persony".


A teraz... To ja trochę od końca: W sumie - ustalenie jakiegoś "harmonogramu" warsztatów chyba nie ma sensu. Wiele osób deklarowało chęć uczestnictwa w dwu sesjach warsztatowych, a sesja nie skończy się w przeciągu miesiąca; więc taki Gracz i tak będzie musiał zagrać jednocześnie w dwu sesjach. Z jego punktu widzenia obojętne więc, czy wszystko na raz czy wg jakiegoś harmonogramu. Jedynie GMowi coś może to ułatwić, choć też nie za bardzo...

Ogólnie to jest do rozparcelowania sześć systemów - opcji "inny", z racji mizernego zainteresowania bym w ogóle nie brał pod uwagę.
Skoro Efcia "zaklepała" Starego Wampira i Starego Maga to ja wezmę się za barki z Wilkołakami (Starym i Nowym). Choć jak nie będzie więcej MGów to (z racji różnych) pociągnę wszystkie nieobsadzone warsztaty...

W kwestii - ilu MGów - jestem przeciwnikiem tworzenia duetów na siłę. Na LI nie ma żadnego użytkownika, którego widziałbym w roli mojego współMG (pomimo tego, ze jest tu wielu dobrych graczy/MGów), ale po prostu - mam jakiś tam styl prowadzenia i dogrywanie się (jeszcze w PBFie) - wydaje mi się, że taka sesja zajęła by mi dwa razy tyle czasu co normalna... Jeżeli ktoś chce - proszę w duecie - ja wolę solo. Nie czarujmy się też, że uda się zbudować jakąś spójną wizję "Świata Mroku" - bo przynajmniej ja w warsztatach nie zamierzam przedrukować podręcznika i sterty dodatków co do kropki. I chyba każdy GM powinien ustalić sam (w ramach "swojego" systemu) z jakiego podręcznika korzysta.

Scenariusz - oczywiście każdy wymyśli pod system i to już broszka GMów.

Gracze i rekrutacja - tu prawdę powiedziawszy - mam zgryz. Nie chciałbym robić wielkiej rekrutacji (bo za taką uważam ankietę) i z drugiej strony - nie chciałbym wywalić graczy tylko dlatego, że mam limit graczy ustawiony. Najgorzej sytuacja wygląda w Wilkołaku, choć nie sądzę, aby wszyscy przystąpili do sesji... (A ja zresztą też mam typy do odstrzału) Rekrutację jednak jakaś trzeba by założyć, aby Gracze wiedzieli - czym się je system i jakie postacie mają zrobić...
 
Aschaar jest offline