Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2010, 11:19   #23
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
W przeciwieństwie do barona, mężczyzna ani nie stał się bardziej protekcjonalny, ani też nie uciekł w większą oficjalność. Jedynie smutno się uśmiechnął, mówiąc:

- Panie baronie, uczyniłeś mi pan honor podejmując w swoich pokojach. Grzeczność, podejmując mnie swoją kolacją. Ujęło mnie, tak jedno, jak i drugie. Temu jedynie należy przypisać me adresowanie do Ciebie słowa 'gospodarz'. Spieszę zapewnić, że daleki jestem od wyrabiania sobie opinii o panu na podstawie tego, co dostępne nie tylko w tym zajeździe, ale nawet w całym nieszczęsnym Folhordzie.

Mężczyzna upewnił się spojrzeniem, że nie jest zamiarem de Olivares odpowiadać, zanim kontynuował, oglądając się uważnie też na pozostałych, czekając czy który z nich zechce wtrącić słowo, do dosyć dotąd ograniczonego dialogu. Nie zechcieli.

- Znamienity mój przedmówca był łaskaw rzec, że miejsca nie wybierał i za komfort rozmowy ręczyć nie zamierza. Rozumiem. Czy mają panowie tedy pomysł, gdzie naszą rozmowę będzie można odbyć w takowych warunkach? Padły pewne słowa, do których mus mi się ustosunkować, wreszcie radbym wyłuszczyć sprawę, z jaką tu przybyłem. Sami panowie zapewne rozumieją, że dziwnie mi nieco w roli posłańca, który u samego celu podróży czekać musi na jej zwieńczenie - mężczyzna ponownie uśmiechnął się autoironicznie - nawet jeśli powody ku temu słuszne i niepodważalne. Jeśli zatem żaden z panów nie ma pomysłu na takowe lokum, proszę o pozwolenie Waszmościów by upewnić się, że nasza obecna siedziba do dalszej rozmowy się nadaje... lub o udanie się ze mną, zaraz po wieczerzy, niedaleko.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro

Ostatnio edytowane przez Tammo : 25-01-2010 o 21:58.
Tammo jest offline