Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2010, 12:16   #8
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Na dzwiek otwieranych drzwi mężczyzna siedzący pod ścianą uniósł głowę.
Zarówno wyglądem i strojem wyróżniał się od reszty. Ciemna karnacja skóry, takież włosy niedbale związane tasiemką garbaty nos przywodziły skojarzenie raczej z zamorskimi krainami, niż łąkami Anglii.
Dotychczas odzywał się mało do swych współtowarzyszy i to raczej półgębkiem , częściej szepcząc coś do siebie lub nucąc pod nosem w obcym języku.
Jego ubiór składał się z poplamionej tu i ówdzie krwią koszuli, ciemnego kaftana, szerokich, fioletowych spodni i skórzanych butów, jakże innych od powszechnie noszonych ciżem.
Również miedziany kolczyk noszony w uchu był czymś rzadko widzianym wśród Sasów, czy Normanów.
Zapewne był Cyganem - o tym świadczył jego strój, nacja pogardzana, której nieco pobożni chrześcijanie się obawiali i od niej stronili, przynajmniej oficjalnie.

Gdy wzrok młodej lady padł na niego uniósł się ze zgniłej słomy i składajac wcale zgrabny ukłon przemówił :

- Jestem Roger szlachetna lady zwany również Corvo - słowa wypowiadał spiewnie rozciągając je - opiekuję się zwierzętami w naszym taborze, jesteśmy komediantami. A w tym lochu znalazłem się z powodu fałszywego oskarżenia. Miałem jakoby oszukiwać w kości, co jest nieprawdą klnę się na imię pana naszego Jezusa Chrystusa...

Pochylił głowę jakby czekając odpowiedzi po czym rzucił cicho do klęczącego obok :

- AsA Allahu an jadżala bajnakum wa bajnak al lazina adawajtum minhum nawaddataan wa- allahu Kadirun wa-Allahu. Ghafurun-wa Rahimun- słowa fragmentu sury Al Mumtahana gładko spłynęły z jego ust, na które wypełzł blady uśmiech, jeszcze bardziej uwydatniając rozbite wargi.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 26-01-2010 o 12:42.
Arango jest offline