Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-02-2010, 00:21   #18
Celthuz
Banned
 
Reputacja: 1 Celthuz nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał abishai Zobacz post
Skoro tak, to tym bardziej nie ma sensu robić antyreklamy i umieszczać kolejnych postów na forum.
ma sens bo gram też z pewnymi osobami przez internet
a dzięki temu nie muszę za każdym razem wszystkim tłumaczyć

Cytat:
Napisał abishai Zobacz post
tego co dotąd czytałem jest jeszcze jeden systemik fantasy aspirujący do bycia mrocznym. (Niestety mroczność nie opiera się na wulgarności, chamstwie i wszechobecnym brudzie, a na nieuchronnym katakliźmie któremu nie można zapobiec, a jedynie odwlec w czasie jak np. świat warhammera, którym prędzej czy później zawładną bogowie Chaosu i skaveni.).
pomyłka u mnie jest wiele zakonów i dobrych i złych są też różne kulty i spiski na wysokich szczeblach władzy a za chaos w moim systemie robią Hesydzi którzy są powiązani z elfami wiec to wszystko jest dosyć zawiłe chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się całkiem banalne
świata specjalnie nie opisuje całego ponieważ moim zdaniem gracze nie powinni znać wszystkich szczegółów lecz sami podczas gry dowiadywać się o niektórych sprawach bowiem grając np krasnalem skąd taki gracz ma wiedzieć
wychodząc świeżo z twierdzy na czym polega życie w imperium i znać jego tradycje i historie to psuje zabawę a mi odbiera wiele możliwości na ciekawe dialogi w karczach lub w drodze z których mogą dowiedzieć się pewnych ciekawostek czy to nie bardziej ciekawe ?

co do mroku i chamstwa to jest świat Fantazy w klimatach średniowiecza gdzie korupcja i spiski były na porządku dziennym
nie mam zamiaru tworzyć cukierkowego świata
rasizm chciwość i zazdrość to normalne od zawsze towarzyszące ludziom cechy a co za tym idzie chamstwo też
lecz nie każdy taki jest...
to nie jest świat o greenpeace i hipisach z pacyfkami

Cytat:
Napisał abishai Zobacz post
Kwestie, posuniętego do absurdu realizmu i skomplikowanych przeliczników oraz zapewne tabelek, pominę milczeniem. Jedni to lubią, inni nie...kwestia gustu.
Sądząc z minimalistycznych opisów świata, jest to zwyczajna kraina fantasy...Ot, ani lepsza, ani gorsza...ani nawet przesadnie mroczna.
hahaha proszę cie nie bądź smieszny system jest bardzo prosty i intuicyjny
opiera się głównie na procentach i niema tu przeliczania pojedynczych cyferek jest banalny dla osoby zdolnej do myślenia

wybacz ale jeśli odejmowanie ci od 110% wytrzymałości 50% obrażeń bo 30% wymagało przebicie zbroi a rzut był równy 80% jest dla ciebie trudne to ty nie graj w RPG i nie gadaj mi że zabawa w przeliczniki w np DND
gdzie obliczasz mnożniki i z 560 pkt życia zostaje ci 348 pkt
po krytyku w głowę z kosy noszonej przez orka beserkera
jest łatwiejsze już nie mówiąc o totalnym braku klimatu i realizmu
to się nadaje do gry komputerowej a nie na sesje

ja graczom nie mowie że maja 20% wytrzymałości głowy tylko przedstawiam to jako ciężki krwotok i wstrząs mózgu


tak pisze te posty na odwal się bo po pierwsze mam mało wolnego czasu i nie mam zamiaru bawić się w podręczniki w pdfach co chyba widać po godzinach moich postów

po drugie te forum służy mi teraz jako notatnik dla graczy

po trzecie chciałem uzyskać same nazwy atutów i wysłuchać waszych pomysłów a przy okazji napisać do jakiego świata będą one użyte

i uważam że moja mechanika jest genialna bo jest prosta i zachowuje zdrowy rozsądek co ułatwia wczuć się w postać zachowując odrobinę realizmu

macie mnie dosyć to skasujcie temat
bo tak dostarczacie nam tylko powodów do śmiechu przy papierosku
z głębokim poważaniem Joshua Goldman
 
Celthuz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem