Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2010, 11:23   #15
BarteQ
 
BarteQ's Avatar
 
Reputacja: 1 BarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemuBarteQ to imię znane każdemu
-Ech...Wynoszę się stąd i to jak najdalej – brzmiało moje nowe postanowienie.

Pewnego dnia kiedy przechadzałem się po porcie zobaczyłem ogłoszenie o statku, który odpływa według moich domyśleń za jakieś pół godziny. Nie obchodziło mnie do kąd, byle jak najdalej stąd. Spakowałem mój skromny dobytek i wsiadłem na statek..

Podróż przebiegła bez żadnych przeszkód. Chłodne powietrze w którym czuć było morską sól uderzało łagodnie w moją twarz. Ja jako jeden z pasażerów nie miałem za wiele do roboty więc dzień spędzałem myśląc nad tym co mnie czeka: Jakie to krainy są tam daleko za horyzontem? Czy może w końcu los uśmiechnie się do mnie?

Podróż dobiegła końca. Wziąłem swój dobytek i zszedłem na stały ląd. Miasto Nafiq nie wyglądało bogato ale patrząc na nie gdy było oświetlone ciepłymi promieniami słońca widziało się, że to miasto potrafi zachwycić.
Lecz moje marzenia na jawie nie trwały zbyt długo, ponieważ jakiś wysoki, odziany w zbroję mężczyzna pochwycił mnie za ramie i warknął:
- Pójdziesz ze mną!
- Najpierw proszę aby mi wszystko wytłumaczono! Ja przecież nic nie zrobiłem!
- Zrobiłeś nie zrobiłeś to bez znaczenia , pójdziesz ze mną i tyle! Może później ktoś ci to wszystko wytłumaczy!

Widząc, że opór nic nie wskóra ruszyłem za moim nowym znajomym.

Po kilku minutach marszu dotarliśmy do sporego budynku.
- Gdzie jesteśmy? – zapytałem z zainteresowaniem
- To są koszary mój drogi. – z kpiną w głoście odpowiedział mój przewodnik

W środku budynek wydawał się przestronny, a jak zauważyłem w szeregu stało już kilku mężczyzn.
- Dołącz! – wydał mi polecenie
Jak powiedział tak zrobiłem. Dołączyłem do szeregu czekając na wyjaśnienia.
 

Ostatnio edytowane przez BarteQ : 07-02-2010 o 11:46.
BarteQ jest offline