Wątek: Graczki w rpg
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2010, 09:27   #11
Heos
 
Heos's Avatar
 
Reputacja: 1 Heos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputacjęHeos ma wspaniałą reputację
W moim otoczeniu graczek jest znacznie mniej, jak znajdzie się jedna na sesję to już wszyscy są szczęśliwi (prawie zawsze*), bo jakieś urozmaicenie wprowadza.

*Prawie zawsze - nie wiem czy to jest cecha specyficzna niektórych kobiet, czy tylko pojedyncze odchyły od normy ale antytalent do zrozumienia mechaniki i ogarnięcia realiów jednoznacznie daje dowód, że grają zupełnie inaczej.

Ale pomijając te wyjątki to z reguły kobiety mają inne oczekiwania od gry, fabuły i sposobu prowadzenia. Dla nich (z reguły) walka jest drugim planem, tłem, przemoc powinna być marginalna. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, a więc wszelkie sesje nastawione na heroic odpadają w większości. MG musi się więcej namęczyć aby wymyślić intrygi zadowalające kobiety a nie tylko "Kali bić, Kali jeść." dla "normalnych" graczy
 
__________________
"Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny, a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sami."
Jonathan Davis
Heos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem