Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2006, 14:02   #37
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Parafrazując Churchilla w WFRP czeka Was ' pot , krew i ...błoto '.
Świat Warhammera to dla mnie brud , nieczystości wylewane na bohaterów z okna , żebracy w rynsztokach i wszechobecny upadek . Niezbyt zachęcające - prawda ?
Ale Imperium pomału umiera , zagrożone nie tylko z zewnątrz przez Chaos . Także wśród możnych są wyznawcy mrocznych bóstw , szerzą się kulty , a wyznawcy Ulryka i Sigmara darzą się głęboką i szczerą nienawiścią . Ten świat stoi na krawędzi i coraz mocniej jest w nią spychany .
Nie ukrywam inspiracją jest schyłek Średniowiecza , początek Reformacji , czy chociażby takie filmy jak "Ciało i krew ".
Autorzy podręcznika tak naprawdę naszkicowali tylko Stary Świat , określili ramy , samo tworzenie obrazu pozostawiając MG . Co według mnie było bardzo dobrym posunięciem ( nawet jeśli nie do końca zamierzonym ).
Wracając do meritum , u mnie gracze łykają kurz drogi w upalny dzień , by następnego brodzić po kolana w błocie i ulewnym deszczu . Dokuczają im otarcia od zardzewiałych pancerzy , namoknięte rzemienie nie dają się rozplątać . Mijają po drodze grupy chorych , żebrżących , trędowaci ostrzegają o swej obecności dzwiękiem kołatek .
W mieście też nie jest im lekko , śpią w karczmach pełnych pcheł i wszy ( na lepsze zazwyczaj ich nie stać ) , lub stajniach . W nocy zaułki pełne są złodziei , alfonsów , i postaci , którym lepiej się nie przyglądać . Muszą dobrze sie nachodzić za zajęciem odpowiednim dla nich , tu na słupie nie wiszą ogłoszenia " Potrzebni poszukiwacze przygód " . Często sam zdobycie nowego zadania/misji jest miniprzygodą .
A nagrody ? Nie ma - nagrodą jest przeżycie i możliwość uczestniczenia w następnej sesji .
Taki mroczny świat staram się kreować , bo taki Warhammer najbardziej mi odpowiada . Jednym może się podobać innym nie , ale autor postu taki klimat sobie upodobał.
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem