Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2010, 08:23   #17
radogost
 
radogost's Avatar
 
Reputacja: 1 radogost nie jest za bardzo znanyradogost nie jest za bardzo znany
- Czy istniałaby możliwość nawiązania współpracy w zakresie wymiany wiedzy tyczącej się rytuałów? Wiem, że wasze bractwo powstało o wiele wcześniej niż nasza organizacja i z pewnością macie już wieloletnie zdobycze w tej dziedzinie. Jednak jak zapewne wiesz, Tremerzy jako jedyny oprócz waszego Klan rozumieją wartość wiedzy i nie ignorują starożytnej magii... Już dawno powinniśmy połączyć siły w wyparciu Tzimistze, a gdybyśmy zaczęli współpracować, choćby w obrębie tego miasta...wspólnie dzierżylibyśmy jako klany monopol na wiedzę i magię, nic nie wartą resztą niech zajmą się inni...



- cóż kusząca propozycja, jednak musiałbym się w tej sprawie skontaktować się z swymi starszymi, przemyśleć to, nie po to gromadziliśmy wiedzę wiekami aby tak od razu innym ją oddawać, kwestia współpracy w tym zakresie jest jak najbardziej otwarta, jak tylko coś uda mi się ustalić poinformuje ci, a obopólne korzyści z tego wzmocnią pozycje obu klanów


-Cieszę się to słysząc, jednakże nie wiem czy na obecnym etapie jest sens o czymkolwiek informować, najpierw musielibyśmy ustalić na czym miałaby polegać współpraca i jak miała by wyglądać wymiana...a mówiąc szczerze to im dalej w las tym gęściej, znając swoją starszyznę i jej ostrożność w podejmowaniu kontaktów raczej mało prawdopodobnym jest by wyrazili chęć nawiązania współpracy i wymiany, a co dopiero Wasza starszyzna. Jestem pewien iż nim cokolwiek zostało by zdradzone obwarowano by to daleko idącymi żądaniami. Gdyby było inaczej nasze klany dawno już dogadałyby się ze sobą... Myślałem raczej o wiedzy indywidualnej, żadne tam sekrety klanu, choć być może uda nam się przełamać pewne lody gdy nasza mała grupka osiągnie sukces w powierzonej misji. Mógłby to być wystarczający argument by przekonać nasze starszyzny do zasiśnięcia współpracy, co jak mniemam byłoby korzystne dla obu klanów i dla lepszego zaspokojenia naszej wspólnej żądzy wiedzy...Póki więc nie rozwiążemy śledztwa proponuję zawiesić temat, chyba że widziałbyś drogi Yusufie taki rodzaj współpracy i wymiany który nie wymagałby informowania starszyzny. Co zaś się tyczy wiedzy gromadzonej wiekami, to i ja mam taką i nie mówię o jakiejś formie darowizny, lecz wymiany. Moglibyśmy tez połączyć siły w prowadzeniu badań, o ile temat okultyzmu jest Ci dobrze znany

- tak to rozumiesz, czemu nie, nawet dobrze mówisz, przekonanie do czegokolwiek mojego starszego graniczy z cudem, a czy interesuje się wiedza okultystyczną, może nie tak specjalnie, ale z drugiej strony wiedzą to potęga i nieco mógłbym uchylić rąbka tajemnicy na temat różnych obrzędów znanych mi

Byłbym zaszczycony, myślę nad stworzeniem tu pewnego rodzaju centrum badań, na tyle na ile uda mi się utrzymać to w ryzach...prywatności, na tyle będę mógł dysponować wynikami wspólnych odkryć, na razie jednak więcej we mnie teorii niż praktyki, ale obrzęd czy rytuał byłby dobrym impulsem do zmiany podejścia na rzecz większej praktyki. jestem bardzo wykształconą osobą Yusufie ponadto moja znajomość materii okultystycznej jest ponadprzeciętna , wierzę że moje umiejętności a wkrótce także rytuały okażą się pomocne i wystarczające w zapłacie.

- tak jak mówiłem wiedza to potęga, zapewne nie jestem tak biegły jak ty w tej materii, ale też mam wile do zaoferowania, choćby wiedzę na temat wschodu, z którym jestem związany od początku swego istnienia, władam również licznymi językami, co zwłaszcza przy odczytywaniu starych manuskryptów jest przydatne
 
radogost jest offline