Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2006, 15:16   #11
Marvin
 
Reputacja: 1 Marvin ma wyłączoną reputację
Tak sobie myślalem o tej zagwozdce z punktu c i doszedlem do wniosku, że istnieje bardzo malo filmów SF o eksploracji kosmosu, a bez kosmitów. Jedyne pomysly jakie wpadly mi do glowy to "Odyseja Kosmiczna 2001", czyli klasyk, który powinien być zrozumiany przez komisję egzaminacyjną . Poza tym jeszcze "Saturn 3", film z Kirkiem Douglasem. Bardzo fajne spojrzenie na przyszlość, tylko że to bardziej thriller, niż czyste SF (ale wizja świata, choć jest tylko w oddali to ciekawa). Trzecim filmem jaki mi przyszedl do glowy, to dzielo dla ludzi o mocnych nerwach! Kooprodukcja polsko - sowiecka "Test pilota Pirxa". Film jest straszny, ale nie ma kosmitów i eksploracja kosmosu...
W filmach SF zawsze muszą być albo kosmici, albo zbuntowane maszyny, albo (tak jak w Pirxsie), spoglądanie na problemy spoleczno-filozoficzne przyszlości...
Moje typy z niezbędnymi jak się wydaje kosmitami, to: Star Trek, Żolnierze Kosmosu, i (to jest książka, ale jest też komiks i warto tutaj umieścić) "Wieczna wojna" Haldelmana. To tyle
Życzę zdania
 
__________________
Marvin the Paranoid Android
Marvin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem