Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2010, 19:52   #12
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Aha, bo znów zapomniałem napisać (moja skleroza jest wyjątkowo rozwinięta)...


Wszyscy Gracze mają postacie Wilkołacze I Rangi. Przyda nam się to, tak naprawdę, dopiero przy darach, ale niech już jest.
No z tymi dwoma wyjątkami ustalonymi ze mną.


O jednej ważnej rzeczy nie napisałem, a w zasadzie napisałem, ale może nie wyraźnie - jeżeli są jakieś pytania to zachęcam do zadania ich w komentarzach. Mamy poznać system - oczywiście nie uda nam się poznać całości i nie o to idzie, ale pytania są naprawdę mile widziane... Jednak wolałbym, aby były one zadawane otwarcie w komentarzach a nie bezpośrednio przez GG. Dlaczego? Dlatego, że zaczynamy poznawać system (przynajmniej większość) i nikogo nie chcę stawiać w niezręcznej sytuacji mówienia: "nie wiem, to GM mi powiedział, że tak to zadziała". Czasami będę podawał rozwiązanie (wynik działania mocy) zależny od predyspozycji postaci gracza. Od jej szczepu, patronatu, a nawet wykształcenia czy umiejętności. Banalny przykład: dwie postacie korzystają z tego samego daru - "podskakiwanie". Obie podskoczą tak samo wysoko? No, nie sądzę...


Pamiętajcie o tym, że system jest podstawą na której mamy tworzyć naszą opowieść, dlatego jako gracze będziecie opisywali efekt zadziałania mocy (czasami po prostu coś się stanie bez wyraźnego efektu) zamiast pisać "moja postać używa daru X ze strony Y podręcznika Z"...


Taką sytuację mieliśmy w poście Howgh'a gdzie z pełną premedytacją (i za moim przyzwoleniem) zastosował on i opisał odczucia swojej postaci po wykorzystaniu konkretnej mocy wilkołaczej - daru. I naprawdę nie zdradzając ani szczepu, ani patronatu postaci Kevina można powiedzieć, że taki efekt poznawczy mogły dać:
1) Dar "Przesłuchanie" (Władcy Cienia TribeBook),
2) Dar "Widzenie Niewidzialnego" (dostępny tylko dla Theurga),
3) Dar "Sekret Gai" (Srebrne Kły Tribebook),
4) Dar "Widzenie Świętych" (Tubylcy Betonu TribeBook),
5) Dar ustalony z prowadzącym,
6) Fetysz - przedmiot dający określone możliwości,
7) A jeżeli to nie jest Wilkołak? Inny zmiennokształtny może?

Zastanawianie się; teoretyzowanie; co to było i jak zastosowane jest moim zdaniem trochę bez sensu. Podobnie jak pisanie o tym w komentarzach. Dla opowieści nie ma to bowiem większego znaczenia którego daru użyto (bo nikt nie wie, (nikt nie wyczuł) że czegokolwiek użyto) - a jeżeli ktoś jest tylko zainteresowany tym jak to zostało osiągnięte - zapraszam do podręczników...

Ta sesja ma was zainteresować, zaintrygować i zachęcić do sięgnięcia po podręcznik systemowy...
 
Aschaar jest offline