Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2010, 15:11   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Dzięki za wyjaśnienia.

Uważam, że miejsce - umieszczenia raportu - jest jak najbardziej właściwe.

Po prostu jestem przyzwyczajony do większej ilości informacji; takiej, która pozwala osobie nie biorącej udziału w sesji na zapoznanie się z sesją - poznanie klimatu, postaci i nici scenariusza (tam gdzie jest to możliwe). Na zorientowanie się - z jednej strony: o co chodziło; z drugiej - co faktycznie zostało zrealizowane przez graczy i w jaki sposób.

Osoby czytające raport mogą na jego podstawie wyciągnąć wnioski dla własnych sesji, scenariuszy czy postaci... Rozwiać pytania jakie im zrodziły się podczas sesji (choć mając nawyki z innych forów wolę to robić na bieżąco w komentarzach... co na LI jest często źle widziane). Oczywiście Prowadzący i Gracze mają na pewno więcej do powiedzenia o samej sesji i jej przebiegu niż osoby postronne, ale wartość naukowa jest IMHO ciężka do przecenienia. Zwłaszcza dla zaczynających prowadzenie mistrzów i graczy.

Lub po prostu nabrać chęci do przeczytania przygody, bo spasuje im klimat, postacie, intryga...

***

Podobnie tutaj - na bazie Twoich dwu postów Szu - możemy zacząć się zastanawiać nad konstrukcją scenariusza, kolejnymi scenami, postaciami, etc. Zacząć rozkładać sesję na czynniki pierwsze.

Przyznam, że czytałem tylko wyrywki, ale interesuje mnie (przykładowo) czy taki dobór postaci był celowy. Pomijając mieliznę określeń "dobry" i "zły" - drużyna składała się z postaci i "dobrych" i "złych"; czy konflikt na tej linii był celowym zabiegiem scenariusza czy raczej "tak wyszło"? Ta bariera w wielu miejscach wyraźnie popychała graczy do szukania innych rozwiązań. Mam wrażenie, że historia potoczyłaby się zupełnie inaczej gdyby jej nie było...


A, i jeszcze - nieszczęsna - "Jesienna Gawęda"... Przyznam, że nie załapałem... aż wstyd. na usprawiedliwienie napiszę, że zmyliła mnie mała litera...


@ UP KSET:

Jak dla mnie to bardzo cenna inicjatywa. Na LI jakoś nie było takiego zwyczaju (jest TOP Lista), ale mnie osobiście bardzo się on podoba... Choć sam nie znoszę pisania APów... Trzeba brać pod uwagę to, że sesję czytają osoby postronne (i bardzo dobrze, że czytają) i one również w takiej dyskusji podsumowującej chętnie wezmą udział. Czasem działania postaci, czy zdarzenia sesji są niezrozumiałe bez wiedzy o tym kim jest dana postać i jakimi pobudkami się kieruje...
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 11-03-2010 o 15:18. Powód: @
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem