Wątek: Parowanie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-03-2010, 14:42   #36
Abeir Lissear
 
Abeir Lissear's Avatar
 
Reputacja: 1 Abeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłośćAbeir Lissear ma wspaniałą przyszłość
Heh...tak sobie czytam cały ten temat i szanowny kolega zadał proste pytanie:

Cytat:
Napisał Moryc Żółw Zobacz post
Parowanie. Bolączka wielu RPG (oczywiście nie neuroshimy :]). Niestety także tego. Kiedy patrzymy na samurajską walkę (lub samemu walczymy), aż roi się od bloków. Niestety w mechanice gry tego nie uwzględniono. Jakie macie pomysły na blokowanie?
A tutaj zrobiła się nieprzyjemna atmosfera i walka o racje (miecz europejski, katana, topór, korbacz). Ludzie przychodzi mi do głowy tylko jedna myśł:
" To jest moja broń, jest wiele jej podobnych ale ta jest moja. Bez mojej broni jestem nikim. Moja broń bezemnie jest niczym"

Tak więc nie widze najmniejszego powodu by wytykac sobie wzajemnie słabości/mocne strony poszczególnych typów uzbrojenia bo jest to lekkomyślne. Pozatym chyba tylko 2 osoby w tym temacie posiadają jakąś konkretną wiedze dot. uzbrojenia.


Moryc Żółw - tak parowanie jest bolączką wielu RPG. Myśle że jest to jednak kwestia do ustalenia pomiędzy MG i Graczami. Jeżeli chodzi o manewry w czasie walki mnie najbardziej do gustu przypadły Dzikie Pola i Młotek.
 
__________________
Straszliwe przeżycia zmuszają do zastanowienia, czy ten, kto ich doświadcza, sam nie jest czymś straszliwym.

Nietzsche
Abeir Lissear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem