Wątek: Serce Nocy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2010, 14:45   #379
Zak
 
Zak's Avatar
 
Reputacja: 1 Zak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znanyZak wkrótce będzie znany
Borin spojrzał na mężczyznę, który przedstawił się jako Cień i wysłuchał go uważnie. Gdy ten zamilkł, krasnolud przymrużył oczy, po czym siarczyście splunął na podłogę.

-Mój topór jest do waszej dyspozycji!- zawołał- Grzechem byłoby nie napić się z nową kompanią, a przecież trzeba dbać o czystość sumienia.
Ej ty!- krzyknął do karczmarza- Kolejka dla mnie i tutaj siedzących!

Zanim tęgi mężczyzna przyniósł chłodne kufle, z których obficie wylewała się piana głos zabrała ruda kobieta, która niespodziewanie dosiadła się do stolika. Wytłumaczyła o co tak na prawdę chodzi w utarczkach pomiędzy ludźmi w tej wiosce.
Borina szczerze mówiąc bawiło to wszystko. Zawsze uważał ludzi za dziwaczne istoty, które nigdy nie potrafiły się ze sobą dogadać i którzy kłócili się między sobą o byle gówno. Nie to co krasnoludy! Ich kłótnie były spowodowane szlachetnymi powodami, takimi jak wylanie komuś piwa, czy spartolenie roboty rzemieślniczej.
W pewnym momencie ruda wstała z zamiarem wyjścia.

-A ta co?- mruknął cicho do Cienia- Pani „wiem- kuźwa- wszystko” ?

Nagle coś przyszło mu do głowy. Coś co powinien zauważyć już na brzegu, ale dopiero po opowieści Cienia i uwadze rudej zauważył ten dziwny zbieg okoliczności.

-Osz w dupe!- nic bardziej inteligentnego nie był w stanie powiedzieć- ten mężczyzna, który pieprzył coś o nawracaniu miał dokładnie taki sam kamień jak ten za który nadstawiałem karku w podziemiach! Wierzcie lub nie, ale to małe, czarne cholerstwo musi być czymś bardzo rzadkim i wartościowym. Jak wygląda to wasze Serce Nocy?!- nie wiedział czemu, ale ów Serce Nocy było jego pierwszym skojarzeniem, kiedy przypomniał sobie o tych kamieniach.
 
Zak jest offline