Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2010, 23:35   #17
Wojnar
 
Wojnar's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnieWojnar jest jak niezastąpione światło przewodnie
- Niebezpieczne to plotki, szanowny pośle- Bartolomeo zwrócił się do Abdula- I ciekaw byłbym, kto je rozpowszechnia. Mam nadzieję, że Elizjum nie ma w Twoich stronach sławy klanu czcicieli demonów? Ale o tym możemy porozmawiać innym razem. Co zaś do gościny- młody Juliusz zamyślił się na chwilę- Mam nadzieję, że zrozumiesz, że będziemy chcieli wymienić zdania na osobności. Sam zauważyłeś, nigdy dość ostrożności w tych niespokojnych czasach. Oczywiście- dodał, podnosząc się i chwytając kapelusz- nie będziemy wyganiali dziecka na deszcz. Panie Rostow, Urielu, Julio, chodźcie, proszę, ze mną, do przedsionka.

Nie było to zbyt subtelne zagranie, ale chyba i tak nie zostaną już z Abdulem przyjaciółmi. Zresztą, nie wiedział jeszcze, czy politycznie dużo by zyskali na przymierzu z Bractwem Czerwonego Sierpa. Miał też nadzieję, że jego towarzysze nie będą zbyt zdziwieni propozycją wyjścia z namiotu.

- Julio, dla Ciebie mam zadanie specjalne- zwrócił się do dziewczyny, gdy tylko opadła za nimi zasłona, odgradzająca wnętrze. W przedsionku było dość sucho, a deszcz bębniący o materiał namiotu zagłuszał wszystko, co działo się w środku jak i to, co działo się na zewnątrz- Na wszelki wypadek, musimy wiedzieć, czy gdzieś za wzgórzami nie czai się kolejnych dziesięciu siepaczy Czerwonego Sierpa. Sprawdź to.

- Panowie- odwrócił się do pozostałych- ten cały Abdul jest irytujący, owszem. Arogancki i złośliwy. Ale, póki co, nie wiemy nic pewnego. Oprócz tego, że jest przeczulony na punkcie wiedźmiarzy. Dlatego pytam się was, czy możemy w jakiś sposób go sprawdzić? A może już wiecie coś, o czym ja nie wiem? Opowieść o demonicznych dzieciach prawdziwie chwyta za serce, ale czy możemy jej dowieść? Sami wiecie, jak to będzie wyglądało, jeśli wyrzucimy ich niesłusznie na deszcz, a potem, w Latarni, będą się na nas skarżyć. Z drugiej strony, jeśli oprzemy się podstępnym mamieniom Ciemności – zawiesił głos, nie kończąc tego zdania.
 
__________________
"Wiadomo od dawna, ze Ziemia jest wklęsła – co widać od razu, gdy spojrzy się na buty: zdarte są zawsze z tyłu i z przodu. Gdyby Ziemia była wypukła, byłyby zdarte pośrodku!"
Wojnar jest offline