Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2010, 19:08   #8
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Moje 3 grosze...

Nie do końca pojmuję wizję S. , ale zakładam, że chodzi o przerobienie forum na coś w rodzaju portalu blogowego, gdzie strona centralna miała by funkcję organizacyjne, a sesje toczyły by się w podblogach. Coś w rodzaju tego:
Khaki Play Game: Strona internetowa dla erpegowej grupy
Tylko mające więcej połączeń (wspólna baza danych).
Jeśli dobrze rozumiem, to dobrze. Znaczy pomysł i kierunek zmian jest słuszny.
Ogólnie to co jest na filmiku mi się bardzo podoba.

Rzeczy, których mi brakuje:
- Folderka na strony z materiałami do sesji, w rodzaju opisy npców, miejsc, publiczne informacje o postaciach i takie tam. Skoro szalejemy to można podciągnąć pod to obrazki i media, ale to już fanaberia. Obecnie umieszcza się to w komentarzach i czasem linkuje w pierwszym poście, co daje radę, ale gdyby wydzielić taką encyklopedia było by to funkcjonalne.
- Wielotematyczność, czyli możliwość prowadzenia sesji w kilku tematach i jakiegoś wygodnego zarządzania nimi (tematami) zamykanie, przypinanie itp. W niektórych przygodach typu miejskiego (gdy gracze działają niezależnie a nie drużynowo) się to przydaje. Na innych forach prowadziłem w ten sposób i miło to wspominam.
- Możliwość przetrzymywania notatek do sesji bez wiedzy graczy, czyli jakiś folderek na notatki MG.
- Możliwość prowadzenie rozmów z jednym lub z kilkoma graczami w sposób niewidoczny dla pozostałych. (coś jak temat widoczny tylko dla wybranych) To częściowo można emulować tagiem, albo PW/GG, ale też kiedyś praktykowałem podfora dla graczy i łatwiej było gdy te informacje i ustalenie były gdzieś na forum a nie w pamięci GG albo skasowanym PW.
- Plik wspólnej edycji, który mogą edytować różni gracze, np jako plik roboczy dialogów (to czym teraz jest google docs), albo nawet forma prowadzenia sesji.
- Czat sesji, coś gdzie można toczyć rozmowy w czasie rzeczywistym np odgrywać sceny akcji, albo dialogi. Obecnie tę funkcję pełni ustawka na GG.
- Tag spoiler, czyli możliwość ukrywania części posta i ujawniania go dopiero po kliknięciu.
@ Tadeus - Właśnie kostki, pomysł by szpeciły one temat z sesją jest chybiony.
@ Tadeus - Play Tak, zrobić coś z autoodtwarzaniem pretensjonalnej muzyczki, albo banować tych którzy zagnieżdżają muzykę w poście.

To tyle na szybko.
Warto zaznaczyć że większość z tych opcji da się emulować innymi narzędziami.

W ogólnej zamieci zmian nie chciałbym by przepadły:
- Forum na dyskusje o wyższości nWoDa nad oWoDem, fajnie sobie czasem podyskutować o bzdetach.
- Możliwość podglądania jak też inni grają.

Odnosząc się do innych propozycji:
- Dobór skórki - nie odczuwam wielkiej potrzeby pełnej customizacji skórki dla własnej sesji, natomiast gdyby pojawiła się możliwość wyboru czegoś mniej żółtego niż obecnie, byłbym zadowolony.
- Oceny, toplisty i punkty lansu - OK pod warunkiem że będzie możliwość wyłączenia tego z poziomu MG. Mam złe skojarzenia z wszelkich takich wynalazków (również na tym forum) i nie sądzę by było potrzebne.

Wątpliwości:
Sekal słusznie zauważył, że może dojść do atomizacji portalu/platformy, gdzie ludzie pozamykają się w swoich miniblogach. Dlatego musi być jakaś wspólna przestrzeń (np forum na dyskusje swawolne, czacik, księgi gości, blogaski użytkowników inne cosie).

Nie do końca zgadzam się z rozdzieleniem PBF od ogólnego RPG, niekoniecznie trzeba konkurować na polu newsów, ale z publikacji materiałów do gry (postacie, scenariusze, itp) czy też artykułów, felietonów bym nie rezygnował. Zachowałbym choćby na użytek własny.

Na pomysły wypisane przeze mnie należy patrzeć poprzez funkcję jaką mają pełnić, a nie konkretne rozwiązanie technologiczne, gdyż nie wiem co tak właściwie jest możliwe do zrobienia.

EDIT: Ponieważ mam swoje zdanie na temat 'wielkich zmian, które kiedyś nastąpią' popieram pomysł, by tymczasem otworzyć możliwość subfolderów na sesję (jeśli oczywiście ktoś tego potrzebuję) i dać tamże uprawnienia zarządzania tematami MG. Już sama ta zmiana dokona skoku jakościowego w użytkowaniu forum.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 16-04-2010 o 22:11.
behemot jest offline