Wątek: Mechy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2006, 23:34   #5
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
No nie wiem. Teza została postawiona w taki sposób, że nie ma tu szans na zgłębianie się w temat mechów bardziej niż mechaniczno-wojskowy Tez chciałem zachaczyć o przydatność mechów anime, ale obawiam się, że nie mam takiej wiedzy jak Sayanka. A na samym mechu można zrobić wszystko - jak nie przymierzając "Czterej pancerni". Był człog, ale akcja i tak działa się z nim w tle choć nie zawsze on grał główne role. Tak i z anime. Czasami to główne postacie opowieści - właśnie NGE - albo zaledwie tło do snucia takowej. Ale to może dotyczyć każdego przedmiotu i nie tylko w anime
Pojawiające się określenia "mecha", "pancerza wspomaganego" czy "egzoszkieletu" to nie jest to samo, w moim mniemaniu. Pancerz wspomagany, to może być mały mech - zwany heavy gearem. I takim jest czymś są pancerze z "Appleseeda", który nosi chociażby główna bohaterka. Rasowe mechy są w NGE - nic dodać, nic ująć - stalowe kolosy o potężnej sile ognia. I wreszcie egozszkielet - to może być element pancerza wspomaganego. To rodzaj uprzęży lub konstruktu, który można zastosować, by wzmocnić udźwig, uchwyt lub wytrzymałość. Prawdę mówiąc, to nie widziałem czegoś takiego w anime. Przykład podany przez Sayane jest "akuratny" do tego określenia. Chyba jeszcze jakieś elementy tego są stosowane obecnie w armi USA (eksperymentalnie ma się rozumieć).
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem