Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-04-2010, 21:44   #151
katai
 
katai's Avatar
 
Reputacja: 1 katai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputacjękatai ma wspaniałą reputację
Wartki potok słów wypływał z niewielkich ust Tupika. Liev mógłby przysiąc, że niziołek nie przerywa "klepania" nawet by zaczerpnąć powietrza.
Halfling zrelacjonował sytuację towarzyszom. Wbrew pozorom, zadanie które ich czekało nie było proste. Dwóch kultystów i mag, zapewne potężny skoro potrafił od tak przywoływać stwory. Taktyka na "kopa w drzwi" nie sprawdziłaby się.
- Najpierw trza nam wykończyć pomagierów czarnoksiężnika i owe plugastwo. Potem na maga ruszym kupą i niechaj Tor ma nas w opiece. - Liev odpowiedział zgodnie z opinią Tupika.
Bazanov wycofał się do tuneli, machnął na kompanów by zrobili to samo. Kilkanaście kroków dalej zdjął czapę i wtarł w posadzkę.
- Zobaczymy jak dobrego mają tego "pieska"- rzucił kozak, z szyderczym uśmiechem. W miarę jak się wycofywali, Bazanov co kilkadziesiąt kroków przykucał i pocierał czapką podłogę. Dotarli do komnaty z pobojowiskiem i ruszyli prosto w kierunku komór wydobywczych.
- Tu się rozdzielimy. - powiedział, gdy dotarli do tunelu odbijającego w prawo do jednej z komór. - Wy schowacie się tutaj a ja polecę kawałek dalej, gdy miną otwór waszego korytarza zacznę szyć z łuku. Wypuszczę dwie strzały i dam znak gwizdem wtedy wyskoczycie na nich z tyłu a ja ruszę z toporem od frontu. Jeśli jednak skręcą w waszą stronę wtedy ja uderzę na ich tyły. - powiedziawszy, ruszył korytarzem w kierunku drugiej komory. Zatrzymał się po 20 krokach, przyklęknął i naszykował łuk. Rusznica była w tym momencie niepraktyczna.
Strzała znalazła się na cięciwie, druga wysunięta nieco bardziej z kołczanu oczekiwała na swoją kolej. Na ziemi leżał topór gotowy do konfrontacji.
 
__________________
"You have to climb the statue of the demon to be closer to God."
katai jest offline