Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2010, 23:34   #35
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Bla, ale ważnym dla postaci. ;-D
Kryterium ważności pojawia się u mnie w 3 aspektach:
- ważności dla postaci, czyli to co robi postać i co dzieje się w przygodzie jest dla niej ważne i jest powiązane z jej motywacjami/historią.
- ważność postaci w fabule, czyli najlepiej żeby gracze sami sobie byli questgiverami
- ważne tematy społeczne na sesji rpg, czyli by poza fajną akcją wpleść morał czy inne wybory moralne.

Natomiast z mojego punktu widzenia, to co robią bohaterowie nie musi być ważne dla świata. Z fanaberii wolałbym aby zachować skalę postać a wyzwanie. Znaczy jeśli chcemy grać epickimi postaciami, to może niech zadanie też będzie epickie. A jak wolimy coś normalnego, to niech postacie też będą w miarę normalne.

I to co napisał powyżej Tadeus jest oczywiście prawdziwe, można się umówić że robi załogę klekota, niech każdy skomplikuje życie swojej postaci jak tylko może i łoimy. Na bazie historii postaci zapewne powstała by zacna fabuła, a powrót do domu i rozwiązanie kłopotów rodowych jest nie gorsze niż wrzucanie pierścieni do wulkanu.

Więc od tej strony nie będę nic narzucał czy ograniczał, jeśli Firefly odpowiada ogółowi to lecimy z fireflyjem. Jedyne co bym chciał, to żeby postacie były niejednoznaczne i żeby miały w sobie haczyki fabularne.

Genesis: Ogólnie pomysł na wypalanie i sesji na życzenie wziął się z tego, że jak robię postacie, to zawsze zostaje parę fajnych wątków wynikających z samej idei postaci. A niestety MG zawsze ma jakąś fabułę nie wiadomo po co. :-/ Jak prowadzę, to najbardziej zadowolony jestem z tego, gdy uda mi się wpleść historię bohatera w bieżącą fabułę. I stąd właśnie pomysł, by samemu sobie wybrać co nasze postacie mają robić.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 03-05-2010 o 00:38.
behemot jest offline