Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2010, 20:07   #16
Fearqin
 
Fearqin's Avatar
 
Reputacja: 1 Fearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłośćFearqin ma wspaniałą przyszłość
Podczas odpoczynku Marlamin nie dostał żadnych rozkazów, postanowił wypytac kronikarza o co tylko mógł
- Cóż chcesz, Bracie ? -Zapytał kronikarz zanim konsyliarz powiedział choćby słówko
-Bracie kronikarzu, o ile dobrze rozumiem to wszystko było wytworem naszej wyobraźni?
- Możesz to tak nazywac. Nie wymagaj, bym tłumaczył Ci coś, czego nie pojmiesz.
-Oczywiście, nie lezy to w mojej kwesti. Jednak te zwoje, czymże one były? To one spowodowały te całe zamieszanie?
- To była ochrona obelisku ... ale uważam, iż zostawił ją tutaj ktoś inny, niż budowniczy obelisku.
-Rozumiem, więc system obronny to njwyraźniej uruchomił. Masz może jakieś pojęcie czego jeszcze możemy sie po tym spodziewać? Cokolwiek?
- Oj tak, mam wiele przypuszczeń, ale myślę iż wróg może być później nieco bardziej ... cielesny
- Kronikarz przymrużył oczy i zaczął bliże przyglądać się znakom na obelisku
-Jeszcze pewna sprawa, zapewne najważniejsza, jeśli nie masz nic przeciwko bracie. Wiem, że nie miałeś zbyt wiele czasu, ale masz może pomysł na to kto postawił tu ten monolit?

Kronikarz zamyślił się i powiedział - Postawiła go - teraz wiem prawie na pewno - pradawna rasa umarłych, w legendach mówią o niej - Nekroni, ale tu jest coś jeszcze, jakaś potężniejsza energia
-Nekroni? Tak, walczyłem z nimi na Lorn V, ale potężniejsza energia? Może ich plugawe moce. Widziałem jak ich Lord przemienia sie w avatara zrobionego z czystego cienia, dysponują pewną potęgą.
- Nie, to zupełnie inny rodzaj energii, jakby nie wywodząca się ze spaczni ...
-Przedziwne. Myślisz, że takich monolitów, lub budowli tego samego pochodzenia może być więcej, na planecie, w pobliżu?
- Z pewnością są w całej tej jaskini, my poznaliśmy, a raczej WY poznaliście tylko jej część.
- Właśnie bracie, wyglądałeś jakby coś cię atakowało. Czy po prostu niszczenie zwojów wymagało wielkiego wysiłku?
- Tak, to bardzo wyczerpujące, ale nikt kto nie ma mocy psionicznych nie pojmie tego.
-Bracie, jeszcze jedno pytanie, ta wszechobecna ciemność. To też zasługa obelisku? Jeśli tak to czy jest ona niebezpieczna?
- Ona jest efektem, nie przyczyną ...

Dla Marla odpowiedź na drugą część jego pytania była dwuznaczna. Niedobrze.
-Masz dla mnei jakieś polecenia bracie, rady, rozkaz?
- Nie, tylko nie oddalaj się zbytnio, może mi się przydasz, Bracie.


Przynajmniej tyle, był potrzebny.
 
__________________
Pół człowiek, a pół świnia, a pół pies

^(`(oo)`)^

Ostatnio edytowane przez Fearqin : 02-09-2010 o 14:38.
Fearqin jest offline