Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-08-2010, 21:31   #10
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fiannr Zobacz post
Przy całym zaawansowaniu technologicznym etc łączność pomiędzy bazami jest utrzymywana za pomocą radiostacji? Rozumiem przez to że chodzi o nadawanie na falach radiowych. Dlaczego nie przejść w pasmo mikrofalowe (komórkowe ? Poza tym bazy mogłyby mieć jakieś połączenie sieciowe - we wspomnianym tunelu. Tańsze to i mniej zawodnie (niezależne od warunków atmo) itp
Uczciwie przyznam, że dla mnie technika jest sprawą mniej ważną. Światłowód w tunelu jest - utrzymuje się dzięki niemu łączność. Co do innych fal (w tym radiowych) można założyć, ze planeta mocno je utrudnia.

W zasadzie - rzecz oczywista - chodziło mi o klimat izolacji i niepewności.

Ale, jak najbardziej, jeśli będziesz technikiem, na tego typu sugestie będę otwarty. Ja zazwyczaj nie stawiam na realizm i fizykę, tylko na klimat.
Może burze śnieżne, możne coś w atmosferze, może jakieś inne szkodliwe gówno zakłóca łączność inną niż radiową i to wtedy, kiedy działają przekaźniki.

Oczywiście istnieje łączność międzyplanetarna - ale o tym dowiecie się już w grze.
 
Armiel jest offline