Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2010, 22:27   #2
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Od nagradzania i karania graczy zawsze był MG. I ja, jako taki właśnie MG zawsze osobiście przyznawałem graczom doświadczenie, choć trudno byłoby mi powiedzieć, że wynika ono z mojego widzimisię. Wiele systemów dość jasno precyzuje za co należy dawać PD i w jakich ilościach. I jest to świetna wytyczna, bowiem kto jak nie autor systemu wie w jakim tempie powinni rozwijać się gracze aby utrzymać balans.

Jeśli jednak MG ma za dużo władzy, to jak każdy parszywy tyran zaczyna jej nadużywać. Dlatego moi gracze od kiedy pamiętam, o swoje PD musieli się 'kłócić'. Jeśli system mówił jasno, że za coś doświadczenie dać muszę, to daję. Jeśli system mówi, że za coś dać mogę... to już broszka moich graczy, by przekonać mnie, że im się należy. Jeśli gracz ma trafne argumenty, to nagroda należy mu się jak psu kość, prawda?
 
Zapatashura jest offline