Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2010, 00:32   #7
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Ja przede wszystkim przyznaje PDKi na początku sesji.
Sam rozdzielam pewną pulę odgórnie i za to co mi się podobało, potem czytam to graczom i pytam za co chcieli by dostać jeszcze pdki, lub za co komuś się należą (czytaj innemu graczowi).
Daje to kilka plusów dla MG. Po pierwsze gracze przypominają sobie co robili, po drugie gracze przypominają MG co nabroili, po trzecie, gracze zwracają mg uwagę na to czego chcą na sesji (chwalą się najlepszymi według nich momentami).

np.
MG - wszyscy dostaliście po 100 za udział/przeżycie. po 100 za scenę z hrabią, i po 50 za walkę. maciek dostaje jeszcze 50 za ocalenie hrabiny. Jakieś wnioski?
maciek - ja chce jeszcze za dostanie się do zamku,
mg - ok w końcu nie każdy używa wielkiej balisty i czaru swobodnego spadania do tego aby wejść do zamku. masz za to 50
Krzysiek - myśmy z Bartkiem załatwili kilku napastników.
mg - ok za walkę w sali balowej macie po 50
itp itd.

Takie przyznawanie pdk'ów to w zasadzie połączenie kilku sposobów, ale moim zdaniem daje najlepsze rezultaty.
Podobny sposób opisywał albo Wick albo Trzewiczek
 
deMaus jest offline