Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2010, 00:21   #19
Dhorr
 
Dhorr's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputacjęDhorr ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
np.: deklaracja gracza: "chcę zapytać karczmarkę o Jana Kalviga."; moje wskazówki: "karczmarka nic nie wie, ale odsyła do kowala Rivena, który podobno się przyjaźni z Janem. Kowal stwierdza, że Jan wyjechał z miasta, w sprawach rodzinnych...". Zadaniem gracza będzie więc przerobienie tego na dwa dialogi i ewentualnie dopisanie jakichś opisów (np. warsztatu kowala).
Rozumiem, że te wskazówki będą dostarczane nam inaczej niż w postaci głównego cotygodniowego posta z Twojej strony?
Zastanawia mnie, czy po wskazówkach następujących po sobie i tworzących określoną chronologię, można wtrącić coś w międzyczas i wymusić kolejne wskazówki? w sensie - np. zrobienia czegoś większego po drodze od karczmarki do kowala, albo próby przekonania karczmarki, by to ona poszła do kowala zapytać o Jana i wróciła do mnie z informacją (np. za 100sz)?
Pomysł opisywania warsztatu kowala mnie zaskoczył... W ogóle opisywanie świata przez gracza jest dla mnie dziwne, ale ok.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Akcja toczyć się będzie w jednym miejscu (fikcyjne miasto Cruar's Cove) i najwyżej w jego najbliższej okolicy [...]
Celowo wybrałem fikcyjne miasto, aby właśnie uniezależnić się od wersji systemu..
Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że to fikcyjne miasto. Podczas pisania historii postaci pomyliłem je z, jak teraz widzę na dokładniejszej mapie (z większym zoomem), Cedarspoke. Mam nadzieję, że mimo to dostarczona przeze mnie historia postaci będzie ok. Swoją drogą, fajnie (acz to raczej niekonieczne) byłoby dokładniej wiedzieć, gdzie leży Cruar's Cove (z dokładnością do punktu).
 

Ostatnio edytowane przez Dhorr : 09-09-2010 o 09:57.
Dhorr jest offline