Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2010, 14:43   #7
Bothari
 
Bothari's Avatar
 
Reputacja: 1 Bothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumnyBothari ma z czego być dumny
Ja powiem nawet więcej - jak dla mnie, sesja to PRZEDE WSZYSTKIM wątki poszczególnych postaci. Bo tak na prawdę, po jakiego diabła te postacie mają się ładować w te wszystkie tarapaty? To musi być uzasadnione. Ja preferuje nawet splatanie wątków fabularnych postaci ze sobą. Zdarzało mi się już tak, że osobą, która potrąciła samochodem siostrę jednej z postaci, była inna postać. W każdej z sesji, które tu prowadzę, watki są wzajemnie zapętlone. Do tego - 90% wydarzeń podczas moich sesji związana jest z wątkami pobocznymi albo indywidualnymi. Gracze mogą w założeniu wcale nie rozpocząć mojego scenariusza a iść za swoim jakimś tam celem. Nie przeszkadza mi to, bo wiem, że mogę i tak ukształtować przed nimi coś ciekawego i wątkiem głównym stanie się to co gracze wybiorą. W ten sposób jest to o wiele naturalniejsze. Jasne - na sesji tradycyjnej jest to trudne do ogarnięcia i wymaga umiejętności natychmiastowego i sprawnego improwizowania i posiadania kilkunastu wymyślonych przygód w zanadrzu. Dla doświadczonego MG to chyba jednak chleb powszedni.

Podsumowując tak jak poprzednicy: 3xTAK
 
Bothari jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem