Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2010, 14:00   #7
louis
 
louis's Avatar
 
Reputacja: 1 louis nie jest za bardzo znanylouis nie jest za bardzo znany
Cytat:
Ja więc wolałbym najpierw określony świat, a potem jakieś rozbudowy niż iście na żywioł żywiołów - róbta co chceta. Określony świat również pomógłby usystematyzować fakty historyczne - jeżeli ma być najazd to byłoby wiadomo jak się skończył i dlaczego tak.
Muszę przyznać, że te kilka zdań trochę otworzyły mi oczy (Dobra, uchyliły ). Myślę, że na chwilę obecną skoncentruję się na tym, co właśnie wymieniłeś. Podejrzewam, że planeta jakiejś rasy będąca w ciągłym oblężeniu to będzie "określony świat"?

Cytat:
Rasy i klasy to - znów IMHO - sprawa drugorzędna. Bo tak naprawdę rasy to odbicie ludzkich postaw. Tępy osiłek to zawsze tępy osiłek niezależnie czy nazwiemy go orkiem czy verrcośtam...
To dosyć trudne, stworzyć coś co jeszcze nie istnieje, ba, co nawet nie pojawiło się gdziekolwiek. Bo zawsze jest to porównywane z czymś, co już powstało i cieszy się uznaniem. Może zarzuciłbyś delikatną sugestią o jakiejś nowej rasie, która powstała dopiero w Twoim umyśle? Gdybym stworzył rasę będącą inteligentną, silną itp. tworzenie reszty ras byłoby bez sensu - w końcu ta jest tą "jedyną" najlepszą, czyż nie? Więc wypada obdzielić każdą rasę czymś innym.
 
louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem